+98 21 77974638 ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

هوشمند سازی چه تاثیری بر قیمت خانه دارد؟

هوشمند سازی چه تاثیری بر قیمت خانه دارد؟

هوشمند سازی چه تاثیری بر قیمت خانه دارد؟

۱ خرداد ۱۳۹۸ Amin Towhidi

مشاورین املاک می دانند که خریداران به فاکتورهایی غیر از قیمت نیز اهمیت می دهند تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه دیگر مشخص شده است. بیشتر خریداران، امنیت خانه را مهم تر از هر چیز دیگری می دانند. اگرچه یک لایه رنگ جدید یا پارکت کردن کف خانه باعث بهتر شدن ظاهر خانه می شود اما تاثیر چندانی در افزایش قیمت ساختمان ندارند. در عوض، هوشمند سازی هم ظاهری مدرن به خانه می دهد و هم به دلیل مزایای بسیارش باعث افزایش ارزش پولی خانه می شود.

 

تجهیزات خانه هوشمند

برای هوشمند سازی خانه بر روی کدام تجهیزات سرمایه گذاری کنیم؟

برای آنکه هوشمند سازی موفقی داشته باشید، ابتدا باید بدانید که تکنولوژی یک سرمایه گذاری بلند مدت است. شاید یک گجت هوشمند ارزان قیمت برای مدت کوتاهی به شما و خانواده سرویس دهد اما تجهیزات باکیفیت تر (که معمولا قیمت بیشتری دارند) یک عمر برای شما کار می کنند. بنابراین، پیمانکاران و صاحبخانه ها باید تعادلی را میان قیمت و کیفیت محصولات هوشمند سازی رعایت نمایند.

تعیین کنید که از خانه هوشمند خود چه می خواهید. بعضی افراد از خانه هوشمند توقع دارند ک سبک زندگی آن ها را راحت تر کند، بعضی دیگر می خواهند که تعداد کمی از کارها مثل خاموش / روشن شدن لامپ ها به صورت خودکار انجام شود. تعیین هدف در ابتدا به شما کمک می کند که بدانید هوشمند سازی خانه را از کجا شروع کنید.

در آخر، تصمیم بگیرید که آیا هوشمند سازی را به طور کامل انجام دهید یا فعلا با گجت های ساده ای استارت آن را بزنید. اگر نمی دانید که هوشمند سازی تا چه اندازه برای خانه و هدف شما مناسب است، می توانید از یک شرکت هوشمند سازی باتجربه کمک بگیرید. ما چهار گجت زیر را برای شروع به شما پیشنهاد می کنیم:

  • ترموستات هوشمند
  • سیستم روشنایی هوشمند
  • سیستم امنیتی هوشمند
  • پرده هوشمند

با هوشمند سازی خانه و گجت های هوشمند می توانید تمامی تجهیزات متصل به اینترنت اشیا را حتی از راه دور کنترل و نظارت کنید. در این خانه، شما می توانید آب و هوا، روشنایی، قفل بودن درب ها، ایمنی و سایر کارها را تنها از طریق یک وسیله ی ساده مثل تبلت یا گوشی هوشمند خود تنظیم و کنترل نمایید.

چرا خانه های هوشمند از خانه های معمولی گران قیمت تر هستند؟

خانه های هوشمند مزایای شگفت انگیزی دارند و هر یک از گجت های آن آپشنی را به خانه اضافه کرده و آن را به گونه ای لوکس می کنند. به همین دلیل، این خانه ها، از خانه های معمولی گران قیمت تر هستند و تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه بصورت مستقیم شده است. برخی از این آپشن ها و مزایا را در زیر می خوانید.

 

سیستم امنیتی هوشمند

خانه های هوشمند امن ترند

خانه باید جایی باشد که ساکنین در آن احساس امنیت داشته باشند و سیستم امنیتی هوشمند این احساس را فراهم می کند. در واقع، ۶۳ درصد از کسانی که قصد خرید خانه دارند، امنیت خانه را قبل از هر چیز دیگری لحاظ می کنند.

دوربین امنیتی بی سیم و سنسورهای حرکتی برجسته ترین تجهیزات امنیتی در خانه هوشمند هستند. این تجهیزات می توانند ورود افراد غریبه به خانه را تشخیص داده و با پخش زنگ خطر و همچنین ارسال پیامک به گوشی صاحبخانه، وی را از موقعیت خطر پیش آمده مطلع کنند. علاوه بر خطر دزدی و سرقت، گجت هایی مثل دیتکتور گاز و سنسور دما و رطوبت خطرات دیگری مثل نشت گاز و آب و آتش سوزی را تشخیص می دهند و مانع از بروز خسارات جبران ناپذیر می شوند. دستگیره هوشمند درب را می توان از راه دور قفل کرد. این قفل های هوشمند تنها از طریق احراز هویت هایی همچون اثر انگشت صاحبخانه و پسورد باز می شوند و احتمال رد شدن افراد غریبه از آن ها تقریبا صفر است.

 

هزینه های خانه هوشمند

خانه هوشمند پول شما را پس انداز می کند

اگر به خریدار بگویید که هزینه قبوض انرژی (مثل برق و گاز) در این خانه بسیار کمتر از خانه های دیگر است، بی چون و چرا خانه را از شما می خرد و این یکی از مزایا و تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه است. ترموستات هوشمند می تواند میزان گرمای خانه را در دمایی نگه دارد که مطلوب ساکنین است. به این ترموستات ها از آن رو هوشمند گفته می شود که می تواند مزاج گرمایی یا سرمایی بودن ساکنین و حضور / عدم حضور آن ها در خانه را تشخیص دهد. پس از آن، خانه به حدی که شما مایلید سرد یا گرم خواهد بود و اگر در خانه نباشید، ترموستات سیستم گرمایشی / سرمایشی را خاموش می کند تا انرژی به هدر نرود. پولی که در مصرف انرژی صرفه جویی می شود، در جیب شما مانده و نوعی پس انداز غیرمستقیم خواهد بود.

خانه هوشمند باعث صرفه جویی در زمان و کاهش استرس می شود

خانه هوشمند برای زوج های شاغل بسیار ایده آل است. خانم خانه می تواند از محل کار خود غذای در حال پخت را با گوشی همراه کنترل و بچه ها را نظارت کند و دیگر نگران آن ها نباشد. قهوه ساز قبل از بیدار شدن شما قهوه صبحانه را آماده می کند و حتی لازم نیست که ثانیه ای را برای روشن کردن لامپ ها صرف کنید. بله، تمامی این موارد در خانه هوشمند امکان پذیر است و همگی باعث صرفه جویی در زمان و کاهش استرس و دغدغه های ساکنین می شوند.

 

گجت های هوشمند

نصب گجت های هوشمند خیلی آسان تر از آن است که شما فکر می کنید

از آنجایی که عبارات تجهیزات هوشمند، خانه هوشمند و هوشمند سازی هنوز آنطور که باید در فرهنگ ما جای خود را باز نکرده اند، مخاطب به محض شنیدن آن ها دستگاه های عجیب و غریبی را متصور می شود. اما این تجهیزات علی رغم کارهای خارق العاده ای که انجام می دهند، ظاهر ساده و نصب بسیار راحتی دارند. به طوری که خود شما، با هر پیش زمینه علمی و تکنیکی می توانید آن ها را نصب و راه اندازی نمایید.

فروش خانه های هوشمند راحت تر است

کدام مشتری است که با شنیدن مزایای بالا مشتاق خرید خانه هوشمند شما نشود؟ اگر مزایا و قابلیت های گجت های هوشمند تعبیه شده در خانه را برای مشتری توضیح دهید، حتی اگر خانه کوچک باشد، نورگیر نبوده و ویوی مناسبی نداشته باشد، مشتری یقینا خانه را از شما خریداری خواهد کرد.

قیمت تجهیزات هوشمند کمی بالاست و شما برای هوشمند سازی ساختمان خود باید مبلغ نسبتا زیادی را صرف نمایید. اما فراموش نکنید که با این کار گویی به متراژ خانه اضافه یا خانه را به محله ی بهتری منتقل کرده اید. به عبارت دیگر، چند برابر پولی که شما برای هوشمند سازی خانه خود هزینه می کنید، در هنگام فروش خانه به شما بازمی گردد و این یعنی یک سرمایه گذاری مطمئن و آسان.

اگر پیمانکار ساختمانی هستید و یا قصد فروش خانه و دریافت سود بیشتر را دارید، می توانید با گروه هوشمند سازی اویو تماس گرفته و مشاوره های رایگانی را در این باره دریافت نمایید.