+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

راهنمای خرید بهترین ترموستات هوشمند در ایران

خرید ترموستات هوشمند

راهنمای خرید بهترین ترموستات هوشمند در ایران

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ m.ad

شاخص ترین ویژگی های ترموستات های خودکار چه هستند؟ هر ویژگی به چه دردی میخورد؟ برای خانه  من چه نوع ترموستاتی مورد نیاز است؟ حین خرید ترموستات هوشمند باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ اصلا چطور یکی از آن ها را بخریم؟ پاسخ به این سوالات در همین مقاله.

حین خرید ترموستات هوشمند به ویژگی های آن توجه کنید

ترموستاتهای هوشمند طیف گسترده ای از ویژگی های مختلف را ارائه می دهند ، بنابراین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از این ویژگی های تعبیه شده برای شما کاربردی تر است بسیار مهم است. باید حین خرید ترموستات هوشمند حتما به تمام ویژگی های آن توجه کنید و ترموستاتی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز و انتظارات شما و خانه هوشمند شما باشد.

مهمترین ویژگی  ها

قبل از خرید ترموستات هوشمند از فروشنده بخواهید درباره ویژگی های شاخص آن به شما توضیحاتی ارائه دهد. عبرای مثال مه چند ویژگی زیر که در اغل ترموستات ها وجود دارد را مورد بررسی قرار داده ایم.

  1. کنترل آب گرم

برخی از ترموستاتهای هوشمند می توانند برای کنترل آب گرم و همچنین گرمایش مرکزی خانه هوشمند شما استفاده شوند. اگر دیگ ترکیبی دارید که آب گرم را فوراً هنگام روشن کردن شیر آب گرم یا دوش، تأمین می کند، بدیهی است که شما به خرید ترموستات هوشمندی که این کار را انجام دهد، نیاز نخواهید داشت.

البته تمام ترموستاتهای هوشمند به صورت استاندارد به کنترل آب گرم نمیپردازند و اگر بخواهید چنین کاری را بهتر انجام دهند باید کمی هزینه کنید. بنابراین حین خرید ترموستات هوشمند سعی کنید که به ویژگی کنترل آب گرم توسط آن ها توجه کنید. مخصوصا اگر زیاد اهل تعطیلات و مسافرت هستید و میخواهید قبل از برگشتن، آب خانه هوشمند گرم شود تا برای یک حمام بی نقص آماده باشد. هزینه آن تنها یک اپلیکیشن است و شما با اشاره یک انگشت آب را گرم میکنید تا مجبور نباشید برای گرم شدن آب صبر کنید.

  1. کنترل هوشمند چند اتاق با هم

برخی از ترموستاتهای هوشمند به شما امکان می دهند از طریق همان تلفن هوشمندی که همیشه همراهتان دارید دما را در قسمت های مختلف و یا چندین اتاق مجزای خانه خود تنظیم کنید.

این امر به ویژه در صورت داشتن خانه بزرگتر بسیار مفید خواهد بود. مخصوصا اگر بخش هایی از خانه پر رفت و آمد است و بخش هایی نیز به ندرت شاهد رفت و آمد اعضای خانه است.

برای مثال اگر عصرها همه اعضای خانه در اتاق تلویزیون یا نشیمن مشغول لذت بردن از تماشای سریال مورد علاقه خود هستند، دما را میتوانید در سایر اتاق ها کم کنید. و در عوض دمای اتاق نشیمن و آشپزخانه که احتمالا چنند باری هم به آنجا سر خواهید زد تا خوراکی بیاورید را بالا ببرید.

خرید ترموستات هوشمند

البته برای استفاده از این ویژگی (کنترل دما در چند اتاق یا چند طبقه از خانه)، باید به فکر خرید ترموستات اضافی برای هر منطقه که می خواهید از تنظیمات مختلف استفاده کنید باشید. بنابراین با دو ترموستات می توانید تنظیمات مختلفی را در طبقه بالا و پایین انجام دهید. و همزمان قادر به کنترل دما در چند اتاق یا حتی دو طبقه خانه خود باشید.

خرید ترموستات هوشمند اضافی میتواند کمی هزینه شما را بالا ببرد اما فراموش نکنید که در دراز مدت در هزینه ها صرفه جویی میکنید. زیرا در آینده به جای اینکه چندصد هزارتومان برای قبض سرمایش و گرمایش بپردازید کمتر از ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهید کرد.

  1. یادگیری

سازندگان برخی از ترموستاتهای هوشمند ادعا می کنند که محصول هوشمند آن ها می توانند دمای معمول و درجه حرارت ترجیحی شما را یاد بگیرند و خود را براساس آن برنامه ریزی کنند.

این مسئله باعث می شود که دردسر تنظیمات مجدد و یا دوره ای برای شما کم شود. زیرا دیگر نیازی نیست هرازچندگاهی به صورت دستی همه چیز را چک کنید. فروش ترموستات هوشمند الگوی حضور شما و حرکتتان در خانه را ارزیابی کرده، آن را یاد میگیرد و دما را بر اساس داده هایی که از عادات شما گرفته تنظیم میکند.

با این حال، عملکردهای یادگیری را می توان خاموش کرد. بنابراین اگر برنامه ای را که فروش ترموستات هوشمند با آن ارائه کرده است دوست ندارید ، می توانید به کنترل دستی برگردید و خودتان آنرا برنامه ریزی کنید. توصیه ما به شما این است که اگر خانه و اهل خانه منظمی دارید و قصد خرید ترموستات هوشمند دارید توجه ویژه ای به این نوع ترموستات ها داشته باشید.

  1. پاسخگویی به شرایط آب و هوایی

ترموستاتهای هوشمند با عملکردی مناسب در برابر آب و هوا می توانند دمای داخلی را مطابق با پیش بینی هوا و دمای بیرون تنظیم کنند. بنابراین اگر یک روز سرد همراه با یک بارش برف شدید در راه است و یا خورشید قرار است چند روزی از خجالت ما در بیاید، خرید ترموستات هوشمند می تواند تنظیمات دما خانه هوشمند شما را بر اساس این شرایط آب و هوایی تغییر دهد.

خرید ترموستات هوشمند

  1. سنسور حرکتی و ردیاب GPS

هم سنسور حرکتی و هم ردیاب جی پی اس هر دو ویژگی های بسیار جالب و در عین حال کاربردی هستند. ترموستات هایی که از دو ویژگی پشتیبانی میکنند میتوانند حضور شما را تشخیص داده و بر اساس ورود و خروجتان دمای خانه هوشمند شما را تنظیم میکنند. به این شکل که زمانی که شما از خانه خارج میشوید دما را کاهش داده یا کلا سیستم گرمایشی را خاموش میکند و زمانی که بازمیگردید یا در آستانه در هستید درمای خانه را بالا برده تا خانه برای حضورتان گرمتر شود.

جدای از تشخصی حضور شما توسط سنسورهای حرکتی، زمانی که شما از خانه خارج میشوید  ولی سیستم روشنایی خانه همچنان روشن است، ترموستات از طریق اپلیکشین به شما هشدار میدهد که دما بالا است و شما فراموش کرده اید دما را چک و کنترل کنید.

این ویژگی ها مخصوصا زمانی عالی عمل میکنند که شما در ورود و خروج از خانه یک زمانبدی خاصی داشته باشید. برای مثال زمانی که شما هر روز ۷ از خانه بیرون میروید و مثلا ۷ شب به خانه بر میگردید، میتوانید ترموستات را طوری تنظیم کنید که هر روز ۷ صبح دما را کم کند و ۷ شب دوباره دما را کمی بالاتر ببرد.

قصد خرید ترموستات هوشمند دارید؟

اگر در خرید ترموستات هوشمند مصمم هستید اما نمیدانید از کجا و چگونه یکی از آن ها را بخرید نگران نباشید. گروه اویو با تجربه چندین و چند ساله در زمینه هوشمندسازی خانه ها و اماکن مختلف و نصب و راه اندازی و فروش ترموستات هوشمند، میتواند در این زمینه به شما کمک کند. شما میتوانید به فروشگاه ما سری بزنید و تنها با یک کلیک اقدام به خرید ترموستات هوشمند کنید و یا اینکه با ما تماس بگیرید تا ما به شما در این خصوص کمک کنیم.