+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

راهنمای خرید قفل هوشمند درب

خرید قفل هوشمند درب

راهنمای خرید قفل هوشمند درب

۸ اسفند ۱۳۹۸ m.ad

خرید و تعویض کلید برای درها معمولا بسیار دردسر ساز است. جدای از این، قفل و کلید های معمولی، آنچنان که باید ایمن نیستند. این موضوع باعث ظهور تجهیزات جدیدی تحت عنوان قفل هوشمند درب ها شده است. این قفل های هوشمند، به راحتی با کمک یک اپلیکیشن و یه دکمه باز میشوند و یا حتی با نزدیک شدن به درب، به راحتی به صورت اتوماتیک حضور شما را تشخیص داده و درب را برایتان باز میکند. به خاطر داغ شدن بازار قفل دیجیتال، اویو امروز قصد دارد تا درباره خرید قفل هوشمند به شما اطلاعاتی ارائه دهد و کاری کند شما با آگاهی و دست پر یکی از این محصولات هوشمند را بخرید.

چرا باید حتما یک قفل هوشمند بخرید؟

برای اکثر مردم ، مهمترین دغدغه آنها بیش از هر چیز دیگری در زندگی ، محافظت و مصون ماندن خانواده آنها از خطر و آسیب است. بهترین راه برای محافظت از خانه و اهالی آن یا هر وسیله دیگری در آن، خرید قفل هوشمند است. حتی با وجود یک سیستم امنیتی مثل دوربین های مدار بسته، نصب یک قفل دیجیتال و هوشمند میتواند یک لایه دیگر به امنیت خانه شما اضافه کند.

هیچ شاه کلیدی قفل دیجیتال را باز نمیکند

احتمالا تاکنون کلمه شاه کلید به گوشتان خورده باشد. شاید فکر کند که شاه کلید وجود ندارد و فقط یک اصلاح است. اما حقیقت این است که شاه کلید نه تنها وجود دارد بلکه با کمک آن تقریبا ۹۰ درصد تمام قفل های معمولی را میتوان باز کرد. البته منظور از شاه کلید یک سری کلیدهای خاص هستند که توسط سارقان و افراد خرابکار ساخته میشوند. و به گونه ای طراحی شده اند که قادر به باز کردن اغلب قفل ها هستند. اما جالب است بدانید که شاه کلید قادر نیست حتی یک قفل هوشمند ساده و ابتدایی را باز کند. برای همین با خرید قفل هوشمند تقریبا هیچ سارقی حداقل از درب ها وارد خانه شما نمیشود.

خرید قفل هوشمند درب

راهنمای خرید قفل هوشمند

برای اینکه بتوانید یک خرید خوب و هوشمندانه داشته باشید باید به چند نکته اساسی که در ادامه مقاله ذکر شده توجه کنید.

  1. ابتدا انواع قفل هوشمند درب را بشناسید

ما چندین نوع قفل دیجیتال داریم و شما باید آن ها را بشناسید تا بتوانید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را بخرید. اگر قصد خرید قفل هوشمند دارید با خود سبک و سنگین کنید و ببینید کدامیک از موارد زیر را میخواهید.

 

قفل هوشمند کیبوردی

باز کردن درب های مجهز به این قفل، معمولا به کمک یک پین یا پسورد است. نصب این قفل ها بسیار آسان است و میتوانید به تعداد نامحدودی پسورد ورودی را تغییر دهید. برای وارد کردن پین معمولا باید پسورد را به صورت لمسی وارد کنید. هرچند که نمونه های قدیمی تر  دکمه ای هستند.

قفل هوشمند بی سیم و بدون کلید

این قفل ها همانطور که از نامشان بر میآید با وای فای کنترل میشود. شما قادر خواهید بود در هر نقطه از جهان قفل را باز و بسته کنید. این قفل ها معمولا اپلیکیشن خاصی ندارند مگر اینکه بخواهید یک قفل هوشمند را به عنوان بخشی از سیستم  امنیتی خانه خریداری کنید. اگر به تنهایی بخواهید از این قفل ها استفاده کنید و یا آن ها را با دستیارهای صوتی کنترل کنید، باید به فکر تهیه یک هاب مرکزی خانه هوشمند باشید.

قفل هوشمند ریموتی

این قفل ها دقیقا مثل سیستم قفل پارکینگ ها هستند که با کمک ریموت باز و بسته میشوند.

 

قفل هوشمند اثر انگشت و بیومتریک

یکی از ایمنترین قفل های هوشمند، سیستم قفل دیجیتال لمسی و بیومتریک است. به ازای هر اثر انگشتی که برای قفل تعریف میشود تنها همان اثر انگشت ها میتوانند درب را باز کنند. یکی از مشکلات این قفل ها این است که، ممکن است انگشت کلیدی شما بر اثر سوختگی، برق گرفتگی یا هر نوع آسیب دیگری دیگر نتواند قفل را باز کند. حین خرید قفل هوشمند بیومتریک به نکات زیر توجه کنید:

 

  • سعی کنید محصولی را خریداری کنید که علاوه بر اثر انگشت از کیبورد لمسی نیز پشتیبانی کند تا به صورت دستی یک پین وارد کرده و درب را باز کنید یا یک اثر انگشت دیگر برای قفل تعریف کنید.
  • به دنبال قفل دیجیتالی باشید که از برنج یا استیل محکم ساخته شده باشد نه آلومینیوم، زیرا آلمینیوم میتواند امنیت قفل را به خطر بی اندازد و فرصت را برای خرابکاری فراهم آورد.
  • قفلی خریداری کنید که به تعداد زیادی اثر انگشت پشتیبانی کند. یا دست کم به تعداد افراد خانواده و کسانی که اجازه ورود دارند.

خرید قفل هوشمند درب

  1. میخواهید برای چه دربی قفل دیجیتالی بخرید؟

نکته دوم مشخص هدف از خرید قفل هوشمند درب است. به چه هدفی میخواهید چنین خریدی انجام دهید؟ به عبارتی میخواهید کدام درب ها را ایمن کنید؟ زیرا قفل های هوشمند فقط مخصوص درهای جلو نیستند. در حقیقت می توان از آنها برای هر دربی در داخل یا خارج از خانه استفاده کرد. زیرا در نظر گرفتن نوع درب میتواند روی قیمت قفل هوشمند تاثیر بگذارد.

درب های خروجی

هر نوع و هر مارک قفل هوشمند را می توان در درهای خروجی اصلی استفاده کرد. و اصلا بیشترین استفاده از این قفل ها برای درب های اصلی است. اما مهترین نکته برای خرید قفل درب خروجی، این است که، قفلی بخرید، که صرفا برای بخش خارجی درب مورد استفاده قرار بگیرد نه داخل. به عبارتی شما باید قفل خروجی بخرید یعنی سخت افزار قفل باید خارج از خانه و پشت درب نصب شود نه داخل.

درب اتاق خواب

قفل های هوشمند برای درهای اتاق خواب و حمام و کلا درب های داخلی شما درست مانند سایر قفل های درب هوشمند کار می کنند. تنها تفاوت این است که هنگام خرید قفل درب هوشمند اتاق خواب یا درب های داخلی باید به دنبال قفلی باشید که از داخل بتوان آن را قفل کرد نه از خارج. برای مثال وقتی شما به حمام میروید باید درب را از داخل حمام قفل کنید نه اینکه شخصی برایتان از بیرون حمام درب را قفل کند.

درب های کشویی

درب شیشه ای کشویی یکی از آسیب پذیرترین درهای خانه است. زیرا به راحتی شکسته می شود. متأسفانه، هیچ قفل هوشمندی برای درب های شیشه ای کشویی در دسترس نیست. شما نمیتوانید برای این درب ها از قفل هوشمند استفاده کنید. البته میتوانید اما هیچ تضمینی برای حفظ امنیت آن وجود ندارد و فقط هزینه بی مورد است.

درب گاراژ

خوشبختانه برای درهای گاراژ قفل های هوشمند زیادی وجود دارد که اکثر آنها به راحتی نصب می شوند. ساده ترین قفل ها برای درب گاراژ، استفاده از همین ریموت های معمولی است که احتمالا خودتان هر روز از آن استفاده میکنید. اما اگر قصد خرید قفل هوشمند و مدرنتری دارید که بتوان با کمک گوشی همراه آن ها را کنترل کرد یا به صورت اتوماتیک ماشین شما را شناسایی کنند باید هزینه بیشتری بپردازید.

  1. به نحوه اتصال قفل ها توجه کنید

در بیشتر موارد ، قفل های هوشمند شما باید بتوانند با سایر تجهیزات خانه هوشمند و همچنین تلفن هوشمندتان ارتباط برقرار کنید. بنابراین سومین موردی که باید قبل از خرید قفل قفل هوشمند به آن توجه کنید نوع و نحوه اتصال آنها است.

خرید قفل هوشمند درب

وای فای

با کمک وای فای یک قفل دیجیتال میتواند به هاب مرکزی شما متصل شود. این قابلیت به شما امکان می دهد که ورود و خروج از درب را ردیابی کنید و همچنین در هر نقطه از جهان که حضور دارید به راحتی یک لمس صفحه کلید درب را برای هر کسی که خواستید باز و بسته کنید.

بلوتوث

اغلب قفل های دیجیتال از ارتباط بلوتوثی پشتیباننی میکنند. و از این حیث عملکری مشابه با وای فای دارند. با این تفاوت که استفاده از بلوتوث در صرفه جویی باتری تلفن همراه شما موفق تر از وای فای عمل میکند.

همچنین ، هنگام استفاده از بلوتوث، قفل های شما به طور مستقیم به دستگاه تلفن همراه شما متصل می شوند. بنابراین با خرید قفل هوشمند بلوتوثی دیگر نیازی به یک هاب مرکزی خانه هوشمند ندارید. با این حال،داشتن یک هاب مرکزی هوشمند به شما امکان می دهد تا تمام تجهیزات خانه خود را متمرکز کنید و به کمک تنها یک اپلیکیشن همه چیز را کنترل کنید.

Z-Wave

Z-Wave یکی دیگر از محبوب ترین روشهای اتصال دستگاه های هوشمند است. اتصال Z-Wave برای ارتباط با سیگنال های دستگاه های هوشمند باید به یک هاب مرکزی متصل شود تا بتواند آن سیکنال ها را به صورت یک فرمان به روتر بفرستد. با این وجود ، پس از برقراری ارتباط ، می توانید قفل های هوشمند خود را از راه دور از هر نقطه دنیا ، کنترل کنید.

  1. به فکر هزینه قفل هوشمند درب باشید

درست مانند سایر تجهیزات خانه هوشمند ، هزینه قفل هوشمند نیز بسیار متفاوت است. بنابراین چهارمین موردی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد خرید قفل هوشمند به آن توجه کنید هزینه ها است.

قیمت قفل هوشمند شما به عملکرد، ویژگی ها، محل نصب، اتصال و سایر تجهیزات مرتبط با آن و همچنین تعداد قفل های مورد نیاز شما بستگی دارد. با این حال، متوسط ​​هزینه قفل هوشمند در سراسر جهان حدود ۲۰۰ دلار است. اما بسته به اینکه آیا قفل با قابلیت اتصال میخواهید با نه، هزینه ها متفاوت تر میشود.

برای خرید قفل هوشمند نیاز به کمک دارید؟

اگر در خرید این قفل ارزشمند مصمم هستید میتوانید با کارشناسان اویو تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند. اویو سال ها است که در زمینه هوشمند سازی امکان و منازل تجربه دارد و اغلب تجهیزات هوشمند منازل را در داخل کشور تولید میکند.