بستن

سبد خرید شما خالی است.

مطمئنا تا حالا از کلیدهای برق استفاده کرده اید و کاملا با آنها آشنا هستید. اما شاید چیزی از کلید هوشمند ندانید. خبر خوب اینکه جای درستی آمده اید؛ ما در اینجا تمامی اطلاعات لازم درمورد کلیدهای هوشمند را به شما می دهیم.

ظاهر کلید هوشمند مثل همان کلیدهای قدیمی است اما کمی شکیل تر و مدرن تر.

این کلیدها تاچ هستند و با لمس انگشت کار می کنند و از نظر عملکرد، ویژگی های پیشرفته ای دارند که در افزایش رفاه در خانه بسیار موثرند. نصب آنها بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشد و می توان آنها را در جای همان کلیدهای قبلی و قدیمی نصب کرد.

اگر سیستم روشنایی هوشمند را برای خانه یا محل کسب و کار خود می پسندید بهتر است با کلید های هوشمند بیشتر آشنا شوید.

کلید هوشمند

مزایای کلید برق هوشمند

برای آنکه با کلیدهای هوشمند بیشتر آشنا شوید و ببینید که به دردتان می خورد یا نه، بیایید نگاهی به مزایا و ویژگی های آن بیندازیم. البته لامپ های هوشمند هم قابلیت های مشابهی دارند اما کلیدهای هوشمند از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه ترند.

کنترل از طریق اپلیکیشن

کلیدهای هوشمند یک برنامه یا اپلیکیشن دارند که روی گوشی هوشمند، تبلت و یا کامپیوتر نصب می شود. کلید هوشمند از طریق Wi-Fi به اپلیکیشن وصل شده و شما می توانید همانطور که روی مبل لم داده اید، با گوشی خود آن را کنترل نمایید. این قابلیت محدود به فضای خانه نیست؛ یعنی حتی اگر به مسافرت بروید یا خارج از خانه باشید، امکان آن را خواهید داشت که از طریق گوشی هوشمند خود لامپ ها را در ساعتی از شب روشن کنید تا کسی متوجه عدم حضور شما در منزل نشود.

کنترل لامپ هوشمند

لامپ های هوشمند و کلیدهای هوشمند قابلیت کنترل از راه دور کنترل را دارند. بعلاوه، شما می توانید این دو را به شیوه های جالبی به یکدیگر متصل کنید. به کلید هوشمند برنامه دهید تا لامپ های هوشمند متصل به خود را در سراسر خانه به صورت خودکار روشن و مدیریت کند.

کلید دو پل هوشمند

قابلیت زمانبندی

اکثر اپلیکیشن های کلید هوشمند به شما این امکان را می دهند تا یک زمانبندی برای روشنایی منزل تان ایجاد کنید. با این برنامه ریزی زمانی، به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه های آن صرفه جویی و راحتی را در منزل ایجاد خواهید کرد. مثلا می توانید به کلیدها طوری برنامه دهید که وقتی از محل کار به منزل می روید لامپ ها را روشن کنند و یا وقتی در تعطیلات و دور از خانه هستید، چند لامپ کوچک را در چند ساعت از شب روشن نگاه دارند.

سنسور

نه همه ی کلیدهای هوشمند، اما بیشتر آنها سنسور دارند. سنسور کلیدهای هوشمند را در دو نوع عمده می توان یافت: یکی که بر اساس تشخیص حرکت، لامپ ها را روشن می کند (این نوع سنسور بیشتر در مکان های تجاری و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می شود) و دیگری تاچ و لمسی است. سنسور نوع دوم یک روش نوین برای روشن کردن چراغ ها محسوب می شود.

کارکرد در هماهنگی با سایر تجهیزات خانه هوشمند

کلید هوشمند خود را به سایر وسایل هوشمند خانه متصل کنید و ببینید که چگونه می تواند تعامل های مفیدی با آنها داشته باشد. شما قادر خواهید بود تا سناریوهای متفاوتی را برای روشنایی منزل ایجاد کنید که شامل عملکرد خودکار چند وسیله ی هوشمند بطور همزمان باشد. برای مثال، می توانید لامپ ها را از طریق کلید به یک سنسور حرکتی متصل و مرتبط کنید تا لامپ ها با تشخیص حرکت اشخاص روشن شوند. سناریوهای کوچک اینچنینی روش استفاده از نور و روشنایی را تغییر می دهند.

کارکرد بدون اینترنت

درست است که کلیدهای هوشمند به Wi-Fi خانه متصل می شوند و به شما امکان کنترل روشنایی از راه دور را می دهند، اما اگر اینترنت قطع شود، آیا لامپ ها تا زمان وصل شدن آن باید روشن یا خاموش بمانند؟ نگران نباشید؛ این کلیدها در صورت قطع بودن اینترنت هم کار می کنند اما باید به خودتان زحمت بدهید و صفحه ی کلید را لمس کنید. یعنی دیگر نمی توان آن را از راه دور روشن یا خاموش کرد.

کلید هوشمند بخریم یا لامپ هوشمند؟

هر یک از این وسایل هوشمند مزایایی دارند که انتخاب یکی از میان این دو را سخت می کنند. البته اگر لامپ و کلید هوشمند در ارتباط با یکدیگر کار کنند، سناریوهای هوشمند کامل تری را به نمایش خواهند گذاشت. اما بنا بر دلایل زیر، برخی از مردم کلیدهای هوشمند را به لامپ های هوشمند ترجیح می دهند.

  • تمامی اعضای خانواده می توانند از کلیدهای هوشمند استفاده کنند؛ حتی آنهایی که اپلیکیشن مربوطه را در گوشی خود ندارند.
  • کلیدهای هوشمند به شما امکان آن را می دهند که دقیقا هر لامپی را که می خواهید روشن نمایید.
  • کلیدهای هوشمند ارزان تر هستند.

کلیدهای چهار پل هوشمند تاچ اویو

اکثر شرکت ها، حتی شرکت های بزرگ فقط کلیدهای یک پل، دو پل و سه پل را تولید می کنند. اما کلید چهار پل اویو یک کلید سه پل منحصر به فرد است که یک پل سناریوی قابل برنامه ریزی را در خود جای داده. با این پل سناریو شما می توانید هر چیز هوشمندی را در خانه تحت فرمان خود درآورید و دیگر لازم نیست که برای آن، یک کلید تک پل روی دیوار نصب کنید.