+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست و چه مزایایی دارد؟

اهرم هوشمند شیر گاز و آب

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست و چه مزایایی دارد؟

۹ آبان ۱۳۹۷ مهسا خلیلی فر

گاهی پیش می آید که به مسافرت می روید و بعد از بازگشت با لوله های ترکیده مواجه می شوید. اکثر این ترکیدگی ها بر اثر نشتی آب رخ می دهند. از خطرات نشتی لوله های گاز هم که تقریبا همگی اطلاع داریم و می دانیم که چه آسیب های جبران ناپذیری را می تواند وارد کند. شما یا از این نشتی ها با خبر نمی شوید و اگر متوجه آن شوید، باید سفر خود را برهم زده و برای تعمیرات به خانه بازگردید. در این مقاله می خواهیم وسیله ای را به شما معرفی کنیم که از همان ویلای خود شیرهای منزل را ببندید.

نشتی لوله های حمام، ماشین لباس شویی یا نقص در لوله های آب همگی خسارت هایی هستند که تقریبا در همه جا اتفاق افتاده و هزینه های زیادی را به دنبال می آورند. نشتی لوله های گاز هم در موارد بسیاری علاوه بر خسارات مالی، منجر به تلفات جانی می شود که جبران ناپذیرند. اهرم هوشمند شیر گاز و آب وسیله ایست که از این اتفاقات ناگوار جلوگیری میکند.

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست؟

اهرم هوشمند شیر گاز و آب یک اختراع نسبتا جدید در تکنولوژی خانه ی هوشمند است که احتمال می دهم چیزی راجع به آن نشنیده اید. اولین اهرم هوشمند شیر در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. از آن پس، پای محصولات رقابتی به میان آمد؛ اما عمکرد همگی تقریبا مشابه یکدیگر است. تمامی اهرم های هوشمند از دو قسمت تشکیل شده اند: یک قسمت، سنسوری است که نشت سیالات (مایعات و گازها) را تشخیص می دهد و قسمت دیگر، همان شیری است که در صورت بروز مشکل فورا مسیر آب یا گاز را مسدود کرده و آن را می بندد.

در این میان، اهرم هوشمند شیر گاز و آب اویو مزایای شگفت انگیزی دارد که آن را از سایرین متمایز می کند. پیشنهاد می کنم با این اهرم هوشمند بیشتر آشنا شوید.اهرم شیر گاز هوشمند

در بعضی موارد، اهرم هوشمند شیر سیالات با شیر برقی اشتباه گرفته می شود. شیر برقی ساختار متفاوتی دارد و برای هر نوع گاز از یک شیر متفاوت استفاده می شود. بعلاوه، شیر برقی قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد.

اهرم هوشمند شیرگاز و آب چگونه کار می کند؟

اهرم هوشمند به شیر گاز یا آب وصل می شود و کاربر می تواند در هر زمان که خواست، آن را خاموش کرده و جریان آب یا گاز را متوقف کند. گاهی، شما در منزل نیستید اما شیر آب یا گاز باید بسته شود و در غیر اینصورت، خسارت هنگفتی به منزل یا اعضای خانواده وارد خواهد شد. زمانی که اهرم گاز و آب خانه ی شما هوشمند باشد، جای نگرانی نیست. اپلیکیشن و برنامه ی نصب شده در گوشی هوشمندتان این امکان را می دهد تا از هر جای کره ی خاکی و با استفاده از اینترنت، شیر گاز یا آب خانه ی هوشمند خود را ببندید چرا که اهرم هوشمند قابلیت اتصال به Wi-Fi را نیز دارد.

با استفاده از اینترنت، شیر گاز یا آب خانه ی هوشمند خود را ببندید

اگر سنسور نشت گاز را در خانه ی هوشمند خود نصب کرده باشید، ماجرا جالب تر می شود؛ سنسور شما را از نشت گاز مطلع می کند و شما با گوشی خود شیر گاز را می بندید!

مصارف اهرم هوشمند شیر گاز و آب

همانطور که در بالا گفته شد، اهرم هوشمند شیر گاز و آب تنها برای بستن آب و گاز شهری کاربرد ندارد و برای کنترل تمامی سیالات می توان از آن بهره برد. برخی از مصارف این اهرم (به جز مصرف خانگی) را می خوانید:

  • کلرزنی آب استخر
  • آبگرمکن ها
  • سیستم های تهویه ی هوا
  • سیستم های انتقال مایعات
  • سیستم های اطفاء حریق
  • سیستم های خنک کننده ی صنعتی لیزری

به عنوان مثال، از اهرم هوشمند گاز در سیستم های تهویه ی هوا برای تمیز کردن فیلترها، جریان هوای خروجی و تهویه ی هوا استفاده می شود. مصارف اهرم هوشمند به این موارد منتهی نمی شود و در صنایع بسیاری کاربرد دارد.

مزایای اهرم هوشمند شیر گاز و آب

شاید پیش خود فکر کنید که این اهرم جزء وسایل ضروری خانه نیست و اگر نباشد مشکلی در منزل به وجود نخواهد آمد؛ اما با خواندن مزایای زیر، مطمئنا برای خرید اهرم هوشمند شیر گاز و آب دست به کار می شوید.

نصب آسان

نصب اهرم هوشمند شیر گاز و آب کار بسیار راحتی است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. ما اهرم هوشمند اویو را یه صورت یک پک کامل برای شما می فرستیم. این پک شامل یک موتور، منبع تامین برق و راهنمای نصب و راه اندازی سریع می شود. مونتاژ و سوار کردن اجزا بر روی توپک شیربند بسیار راحت و آسان است. اهرم هوشمند شیر گاز و آب را می توان بر روی لوله های با سایزهای مختلف نصب کرد و نیازی به جدا کردن لوله ها از هم نیست. به همین دلایل، نصب این اهرم هوشمند، ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می کشد.

قابلیت کنترل با کامپیوتر، تبلت و گوشی موبایل

زمانی که اهرم هوشمند شیر گاز و آب اویو به خانه ی هوشمندتان اضافه شود، از طریق کامپیوتر، تبلت و گوشی هوشمند خود می توانید آن را از راه دور کنترل نمایید. به علاوه، اهرم هوشمند اویو مجهز به سنسورهایی است که در صورت نشت گاز یا آب می تواند به شکل خودکار جریان آب یا گاز را مسدود کند. از این طریق، خانه و ساکنین آن از آسیب و خطرات جدی تر محافظت می شوند.

کارکرد دقیق تنها با برق ۱۲ ولتی

اهرم هوشمند شیر گاز و آب اویو دارای موتوری است که در صورت لزوم، شیر آب یا گاز را به شکل خودکار می بندد. این موتور حتی با برق ۱۲ ولتی هم به درستی کار می کند و اگرچه تنها به ۱۲ ولت برای شروع به کار نیاز دارد، نیروی خروجی و گشتاور نیروی آن بالا است. موتور اهرم هوشمند شیر گاز و آب تنها در ۱۰ ثانیه شیر را می بندد. همچنین در صورت قطع شدن برق، می توان با استفاده از کلاچ موجود بر روی اهرم، آن را به صورت دستی خاموش کرد.

کاهش هزینه های آب و گاز و خنثی کردن خسارت های احتمالی

کاهش هزینه های آب و گاز

نشت آب و گاز علاوه بر خطرات احتمالی زیادی که در پی دارند، باعث افزایش هزینه ی قبوض آب و گاز می شوند. اما زمانی که شیر گاز یا آب درصورت نشتی خود به خود بسته شود، به هزینه ی اضافی بگویید: خداحافظ! علاوه بر آن، قابلیت کنترل از راه دور اهرم هوشمند شیر گاز و آب به شما این امکان را می دهد تا حتی اگر در منزل حضور ندارید، با لمس صفحه ی گوشی شیرها را ببندید و باز هم از هزینه های اضافی قبوض جلوگیری می شود.

زمانی که نشتی آب یا گاز رخ بدهد، در خوش بینانه ترین حالت، خسارت هایی به خانه وارد می شود. با نصب اهرم هوشمند شیر آب و گاز از هزینه ی بالقوه تعمیر خسارات ناشی از نشتی گاز یا آب جلوگیری می شود.

کاهش مصرف نیرو

اینکه فقط به مبلغ قبوض آب و گاز فکر کنیم بی انصافی ست. وقتی در لوله ها نشتی ایجاد می شود، مقدار زیادی از منابع طبیعی به هدر می رود. حتی اگر هزینه ی آن مهم نیست، باید به فکر ذخیره ی نیرو برای آیندگان خود باشیم. وسایل و تجهیزات خانه ی هوشمند مثل اهرم هوشمند شیر گاز و آب، غفلت ما را جبران کرده و از هدررفت انرژی جلوگیری می کنند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بیشتر اوقات تصور می کنیم که خودمان مراقب همه چیز هستیم و مشکلی در لوله های گاز و آب به وجود نخواهد آمد. اما متاسفانه پس از متضرر شدن به اهمیت ایمنی هوشمند پی می بریم. اهرم هوشمند شیر گاز و آب مانند سایر وسایل خانه ی هوشمند به دنبال تحقق رفاه، ایمنی و صرفه جویی در هزینه ها و نیرو است و این اهداف وجود آن را در خانه ضروری می کنند.