+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

پنج دلیل برای خرید دوربین های امنیتی بی سیم

دوربین امنیتی بی سیم

پنج دلیل برای خرید دوربین های امنیتی بی سیم

۱۶ دی ۱۳۹۷ ata

راحتی و امنیت دو ستون هوشمند سازی ساختمان و خانه هستند. دوربین امنیتی بی سیم ، همانطور که نامش نشان می دهد، برای تامین امنیت خانه و محل کار ایجاد شده است. اما در این مطلب، ۵ دلیل را برای شما بازگو می کنیم تا بدانید امنیت تنها دلیل خرید این دوربین ها نیست.

ساختار دوربین های امنیتی بی سیم

منبع تغذیه دوربین های امنیتی بی سیم بر دو نوع است: باتری و انرژی خورشیدی .

هر دو نوع دوربین انقال ویدیو را به صورت بی سیم انجام می دهند اما روش تامین انرژی در آن ها متفاوت است. دوربین های بی سیم که با باتری کار می کنند، گاهی برای شارژ شدن باید به برق وصل شوند که در نوع دوم نیازی به این کار نیست.

نصب دوربین های امنیتی بی سیم کار بسیار راحتی است که زمان زیادی نمی برد. حذف سیم از این دوربین ها به کاربران امکان آن را داده است که دوربین را در هر جا و به هر منظوری نصب کنند.

 

خرید دوربین امنیتی بی سیم

چرا دوربین امنیتی بی سیم بخریم؟

تنوع دوربین های امنیتی موجود در بازار بسیار گسترده است. هر یک از این دوربین ها ویژگی های مثبت و منفی خود را دارند. با این حال، دوربین امنیتی بی سیم مزایایی ورای فراهم کردن امنیت دارد که ۵ مورد را در اینجا بررسی می کنیم.

۱.    نصب آسان و انعطاف پذیری سیستم

اگر یک سیستم نظارتی بی سیم را انتخاب کرده اید، این نوید را به شما می دهیم که نصب آن به زمان و زحمت زیادی نیاز ندارد. برعکس دوربین های سیمی و سیم پیچی شده، نیازی به سوراخ کردن دیوار و سیم کشی نسیت. علاوه بر صرفه جویی در زمان، در زمان خرید دوربین امنیتی بی سیم دیگر پولی را به عنوان هزینه نصب پرداخت نمی کنید. خودتان می توانید دوربین بی سیم را در هر نقطه که مایلید، بدون تماس با برق کار یا سوراخ کردن محل، قرار دهید.

در کنار نصب آسان دوربین های بی سیم، این دوربین ها انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. یعنی اگر قصد دارید محل قرار گرفتن دوربین را تغییر دهید یا به زودی محل زندگی خود را عوض می کنید، هیچ مشکلی وجود ندارد و به راحتی نصب اولیه می توانید دوربین را جا به جا کنید. این مزیت دوربین امنیتی بی سیم برای اجاره نشین ها چشمگیرتر است. بنابراین می توان گفت که نصب دوربین های بی سیم علاوه بر صرفه جویی در زمان، از هدررفت هزینه ها در این زمینه جلوگیری می کند.

۲.    امنیت بیشتر، خسارت کمتر

اگرچه دوربین های مدار بسته ی قدیمی بسیار کارآمد هستند، اما این دوربین ها آسیب پذیری های منحصر به خود را نیز دارند. چنانچه جریان برق به هر دلیلی قطع شود، عملکرد دوربین سیمی هم همزمان قطع خواهد شد. به همین ترتیب، چنانچه وقفه ای در اینترنت یا گوشی شما پیش آید، با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

در مقابل، دوربین های کاملا بی سیم با نیروی باتری تامین می شوند و بعلاوه، از طریق اتصال ابری، اینترنت نیز با قطعی برق، متوقف نمی شود. دیگر نگران از دست دادن تصاویر و امنیت با قطعی برق نباشید.

 

نصب دوربین مداربسته بیسیم

۳.    گسترش آسان

اینکه محل کار یا فضای منزل شما در طول زمان بزرگ تر از پیش شود، امری کاملا طبیعی است. اگر قبلا فقط یک دوربین امنیتی بی سیم در خانه یا محل کار خود نصب کرده بودید، با گسترش فضا می توانید تعداد دوربین ها را بیشتر کنید و تمامی نماها را فقط با یک گوشی نظارت نمایید.

 

کنترل از راه دور ویلا

۴.    کنترل ویلا از راه دور

اگر یک ویلا یا یک خانه ی دیگر در شهر دیگری دارید که گاه گاه به آنجا می روید، مطمئنا نظارت بر آن تبدیل به یک دغدغه شده است. استخدام سرایدار هم هزینه زیادی می طلبد. حتی اگر یک سرایدار برای ویلا استخدام شود، بازهم احتمال خطای انسانی وجود دارد و احتمال بروز خسارت اعم از دزدی و سرقت کم نیست. یک دوربین امنیتی بی سیم گزینه ی کارآمدی است که هزینه ی کمتری صرف آن می شود و ۲۴ ساعت هر ۷ روز هفته، مانند چشم های همیشه بیدار بر ویلا نظارت می کند و آرامش خاطر را به شما هدیه می دهد.

زمانی که در ویلای خود یک دوربین امنیتی بی سیم نصب کنید، در صورت بروز رفتارهای مشکوک، دوربین یک هشدار را به گوشی هوشمند شما ارسال و توجه شما را به سمت آن جلب می کند.

 

دوربین مداربسته بیسیم در خانه هوشمند

۵.    قابلیت عملکرد در هماهنگی با دیگر تجهیزات خانه هوشمند

امنیت چیزیست که به خاطر آن، بر روی خانه هوشمند سرمایه گذاری می کنیم. اما راحتی خانه هوشمند چیزی نیست که بتوان آن را بی اهمیت قلمداد کرد. با هوشمند سازی وسایل مختلف خانه، به جای صرف وقت برای ترموستات و روشنایی، می توانید بر روی خانواده، کار و چیزهای با ارزش تمرکز نمایید.

بهترین دوربین امنیتی بی سیم ظرفیت کار در هماهنگی با سایر تجهیزات خانه هوشمند را دارد. وسایل در خانه هوشمند از طریق اینترنت اشیاء با یکدیگر در ارتباط اند و دوربین بی سیم هم ازاین شبکه خارج نیست.

اینکه این تجهیزات در هماهنگی با یکدیگر چه کارهایی انجام دهند، امری کاملا شخصی است و به تمایلات شما بستگی دارد. اگر درب پارکینگ، درب ورودی و یا سیستم روشنایی خود را به گجت های هوشمند مجهز کرده اید، به ادغام آن ها با دوربین امنیتی بی سیم فکر کنید.

نمی توان گفت که کدام دوربین مداربسته یا امنیتی بهترین یا بدترین است. برای پی بردن به این موضوع شما باید نیازهای خود را آنالیز و دوربین متناسب با آن ها را انتخاب نمایید. باید به این فکر کنید که کدام مناطق از خانه یا محل کار نیاز به مراقبت بیشتری دارند و چه نوع دوربین مراقبتی برای این مناطق مناسب است.