+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

چرا باید به سیستم روشنایی هوشمند روی بیاوریم؟

روشنایی هوشمند

چرا باید به سیستم روشنایی هوشمند روی بیاوریم؟

۲۴ دی ۱۳۹۷ ata

“راحتی” تنها دلیلی است که افراد برای چرایی هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه خود می آورند. اما مزایای سیستم روشنایی هوشمند فراتر از این است. هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها می شود و سرمایه گذاری بر روی آن برای کسانی مناسب است که می خواهند خانه تحت تسلط و فرمانبرداری کامل آن ها باشد.

چرا سیستم روشنایی خانه را هوشمند کنیم؟

امروز می خواهم مطالبی را برایتان عنوان کنم تا هرچه سریع تر برای هوشمند سازی روشنایی خانه تان اقدام کنید و اگر سیستم روشنایی خانه تان هوشمند است، به مزایای آن پی ببرید.

روشنایی هوشمند

دسترسی از همه جا

یکی از بزرگترین مزیت های روشنایی هوشمند قابلیت کنترل از راه دور است. یعنی شما می توانید از هرجای دنیا، سیستم روشنایی منزل خود را کنترل و برنامه ریزی کنید. خواه در حیاط پشتی خانه دراز کشیده باشید، چه در مسافرت به سر می برید و چه در حال تماشای مسابقه فوتبال فرزندتان باشید، می توانید از همانجا و از طریق اینترنت سیستم روشنایی خانه را کنترل نمایید.

تنظیم هوشمند نور

 

کم و زیاد کردن میزان نور

لامپ های معمولی فقط می توانند خاموش یا روشن باشند و حد وسط برای آن ها معنا ندارد. اما با استفاده از اپلیکیشن روشنایی هوشمند در گوشی می توان میزان نور لامپ های هوشمند را کم و زیاد کرد. با این قابلیت می توان فضا را برای مطالعه، مهمانی، ضیافت عاشقانه و غیره آماده کرد.

تغییر نور محیط

تغییر رنگ نور

دسترسی به میلیون ها رنگ نور تنها به دست برندهای خاصی مانند اویو امکان پذیر است. رنگ نور لامپ های هوشمند این برند با توجه به حال و هوا و تمایلات شما تغییر می کند. با همان اپلیکیشن می توانید رنگ نور را باتوجه به موقعیت ها تغییر دهید. بعضی رنگ ها برای ریلکس کردن و آرامش عالی هستند و می توانند سیستم عصبی مرکزی را آرام و در نهایت، خواب راحتی را برای شما فراهم کنند.

تنظیم هوشمند نور محیط

ایجاد سناریوهای جذاب

قابلیت اگر چنین شد، سپس چنان شود (if this, then that: IFTTT) این امکان را می دهد که سیستم روشنایی هوشمند در هماهنگی با سایر تجهیزات هوشمند عمل کند. اگر گیمر هستید و به بازی های کامپیوتری علاقه دارید، به سیستم روشنایی خانه برنامه دهید تا به محض روشن شدن کنسول، لامپ ها فلاش زده و فضا را هیجان انگیز کنند. اگر صدای زنگ درب را نمی شنوید، به کمک یک سنسور، لامپ هوشمند را تنظیم کنید تا با زنگ درب چشمک بزند.

 

کنترل خانه هوشمند

دستور دادن به خانه

هوشمند سازی اختیارات شما را در خانه افزایش می دهد. به هر لامپی که می خواهید، بگویید “روشن شو” تا تنها با شنیدن صدای شما اطاعت امر کند. یا حتی می توانید به لامپ دستور دهید تا راس ساعت معینی روشن شده و شما را بیدار کنند.

اجزای سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند از سه جزء زیر تشکیل می شود:

  • لامپ هوشمند
  • کلید برق هوشمند
  • پریز هوشمند

قابلیت ها و کاربردهای این سه جزء را در اینجا تشریح می کنیم.

سیستم روشنایی هوشمند

لامپ های هوشمند

لامپ های هوشمند یکی از تجهیزات خانه هوشمند است که بطور مستقیم و بی واسطه می توان آن را نصب کرد. این لامپ ها می توانند شروع خوبی برای هوشمند سازی خانه و سیستم روشنایی باشند. با لامپ های هوشمند می توان با گوشی همراه، تبلت، اپل واچ یا هر وسیله ی دیجیتال اینچنینی روشنایی محیط را کنترل کرد. این لامپ ها به Wi-Fi متصل شده و امکان کنترل از راه دور را فراهم می کنند.

کلید هوشمند

کلید برق هوشمند

کلید برق هوشمند با ظرفیت ۱۸۰۰ واتی امکان روشن / خاموش کردن چراغ های فلورسنت، فن ها و موتورها را به شما می دهد. کلید برق هم مانند لامپ هوشمند از طریق یک اپلیکیشن در گوشی کنترل می شود و با این برنامه می توان گجت های متصل به کلید برق هوشمند را کنترل و برنامه ریزی کرد.

پریز هوشمند

پریز هوشمند

پریز هوشمند یکی از کارآمدترین اجزای سیستم روشنایی هوشمند است. با این پریز نه تنها کنترل روشنایی خانه بلکه کنترل هر وسیله ی برقی متصل به آن را می توان در دست گرفت. از محل کار خود آرام پزی که به پریز هوشمند وصل است را خاموش کنید تا غذا نسوزد. همانطور که در اتاق خواب دراز کشیده اید، با گوشی هوشمند خود اسپلیت متصل به پریز هوشمند را خاموش / روشن کنید. نصب پریز هوشمند نیازی به سیم کشی دوباره ندارد. کافیست پریز هوشمند را به پریز معمولی وصل کرده و از مزایای آن لذت ببرید.

فکر می کنم حالا دیگر تفاوت میان بهترین محصولات موجود در بازار و محصولات هوشمند را متوجه شده اید. البته میان برندهای مختلف هوشمند سازی نیز تفاوت های عمده ای وجود دارد. قبل از اقدام به هوشمند سازی ساختمان و سیستم روشنایی درمورد برندهای موجود پرس و جو نموده و آن شرکت ارائه دهنده محصولات هوشمند را انتخاب کنید که پشتیبانی کامل انجام داده و صرفا یک هزینه ی گزاف را بر روی دست شما نگذارد.