+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

هفت دلیل برای کاربرد ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند

هفت دلیل برای کاربرد ترموستات هوشمند

۴ اسفند ۱۳۹۷ ata

ترموستات های هوشمند امروزی فقط پنل کنترل سرما و گرمای خانه نیستند. این ترموستات ها مجهز به Wi-Fi، سنسور، الگوریتم های پیشرفته و گجت های دیگری هستند. در اینجا به تفصیل درباره کاربرد ترموستات هوشمند  صحبت خواهیم کرد و با هفت دلیل قانع کننده شما را مجاب میکنیم که از ترموستات هوشمند در خانه هایتان استفاده کنید.

 

کاربرد ترموستات هوشمند چیست و چرا باید یکی از آن را در خانه داشته باشیم؟

ترموستات های هوشمند که به آن ترموستات وای فای هم گفته می شود، کاربرد ترموستات هوشمند این است که قابل برنامه ریزی و جایگزین ترموستات های قدیمی است. شما به راحتی می توانید ترموستات هوشمند را به شبکه وای فای خانه وصل کنید و سپس، میزان دمای خانه خود را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی همراه خود و از راه دور کنترل نمایید.

عملکرد ترموستات های هوشمند از برندها و مدل های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما همه ترموستات های هوشمند دو خصیصه را به دنبال خود دارند: راحتی و بهینه سازی مصرف انرژی.

۱.    قابلیت برنامه ریزی

ساعات ورود و خروج خود را در ترموستات هوشمند ثبت کنید تا به طور خودکار دمای خانه را به میزان دلخواه شما برساند. با این قابلیت دیگر وقتی به خانه می آیید لازم نیست صبر کنید تا خانه گرم یا خنک شود؛ ترموستات هوشمند قبل از رسیدنتان این کار را انجام داده است.

۲.    یادگیری بر اساس الگوریتم

یکی از جذابترین موارد کاربرد ترموستات هوشمند اویو، این است که قدرت یادگیری دارند. این ترموستات ها به کمک سنسورهای تعبیه شده در آن ها می توانند یاد بگیرند چه زمانی افراد درخانه حضور دارند و چه زمانی سیستم گرمایشی یا سرمایشی باید روشن باشد. آن ها همچنین دمای مطلوب شما را یاد می گیرند و می دانند که ساعت ۱۲ ظهر یک روز تابستانی، خانه تا چه اندازه باید خنک باشد.

این رفتار خودکار ترموستات هوشمند باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه های مصرف انرژی می شود.

کنترل ترموستات با موبایل

 

۳.    کنترل از راه دور با تلفن همراه

ترموستات هوشمند یک اپلیکیشن مخصوص به خود دارد که در گوشی همراه شما نصب می شود. شما به کمک این اپ (app) و اینترنت می توانید از هر جای دنیا ترموستات خود را چک کنید، دما را در صورت نیاز تغییر دهید و از همان جایی که هستید ترموستات را برنامه ریزی و زمانبندی نمایید. زمانی که در محل کار یا در مسافرت هستید، این قابلیت بسیار کارآمد است.

به طور مثال، اگر از خانه خارج شده اید و یادتان آمد که هیتر را خاموش نکرده اید، لازم نیست راه رفته را برای خاموش کردن آن بازگردید؛ از همان جا و با تلفن همراه خود این کار را انجام دهید. با این کار دمای خانه بیش از اندازه گرم نمی شود و انرژی به هدر نمی رود.

سنسور های حرکتی

۴.    سنسورهای حرکتی

ترموستات هوشمند مجهز به سنسورهای حرکتی است که فعالیت افراد و حضور آنها در محیط را تشخیص می دهند. این قابلیت به ترموستات هوشمند امکان آن را می دهد تا سیستم سرمایشی یا گرمایشی را در زمانی که در منزل حضور دارید روشن، و زمان خروجتان آن را خاموش کند.

کاهش هزینه ها با خانه هوشمند

۵.    پس انداز پول و کاهش مبلغ قبوض

ترموستات هوشمند یک دستگاه دقیق و حاوی اطلاعات مفید است. قابلیت برنامه ریزی، یادگیری رفتار و عادت های ساکنین، کنترل از راه دور و تشخیص حضور افراد همگی برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و زمانی که صرفه جویی صورت بگیرد، هزینه کمتری برای قبوض پرداخت خواهید کرد. ترموستات هوشمند اویو پیش بینی می کند که با نصب این گجت حدود ۲۳ درصد در هزینه سرمایش و گرمایش منزل صرفه جویی شود.

۶.    بررسی میزان مصرف

ترموستات هوشمند می تواند گزارشی از میزان مصرف انرژی تهیه کند. به علاوه، نشان می دهد که میزان مصرف انرژی در خانه شما به چه اندازه تغییر کرده است. این گزارش ها معمولا همراه با نکاتی درمورد چگونگی تنظیم دما و صرفه جویی هستند.

سازگاری محصولات هوشمند با محیط

۷.    سازگاری با سایر تجهیزات هوشمند

دنیای تجهیزات و گجت های هوشمند هر روز وسیع و وسیع تر می شود. وسایل در خانه هوشمند می توانند یک اکوسیستم تشکیل دهند. یعنی وسایل هوشمند می توانند اطلاعات را از محیط دریافت و از طریق اینترنت اشیاء با یکدیگر تبادل کنند. ترموستات هوشمند هم مستثنی نیست و مثلا می تواند با سیستم روشنایی هوشمند هماهنگ شود تا به محض ورود شما، سیستم گرمایشی / سرمایشی و لامپ ها به طور همزمان روشن شوند.

ترموستات های قدیمی متعلق به زمان گذشته هستند و حالا شما در قرن ۲۱ و در دنیایی زندگی می کنید که با شهرهای هوشمند ساخته می شود. همانطور که به روزرسانی اطلاعات درمورد تکنولوژی های نو جذاب است، تعویض وسایل قدیمی با وسایل هوشمند راحتی، امنیت و الگوی مصرف صحیح را به خانه می آورد.

ترموستات های هوشمند یکی از جدیدترین محصولات هوشمند هستند. اگرچه قیمت ترموستات هوشمند چندان ارزان نیست اما چند برابر مبلغی که برای خرید آن می پردازید، از طریق صرفه جویی و استفاده درست از انرژی به جیب شما بازمی گردد. مقدار صرفه جویی در هزینه ها بستگی به روش استفاده از ترموستات هوشمند دارد. از تمامی کاربرد ترموستات هوشمند بهره ببرید تا مزایای آن را بیشتر مشاهده کنید.

چنانچه دلایل بالا نتوانسته اند شما را به طور کامل برای خرید ترموستات هوشمند قانع کنند، می توانید برای مشاوره رایگان با تیم هوشمند سازی اویو تماس بگیرید تا تردیدهای شما برای خرید یا عدم خرید این محصول هوشمند برطرف شوند.