+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

۵ دلیل برای اینکه همین الان خانه ی خود را هوشمند کنید!

دلایل هوشمند کردن خانه

۵ دلیل برای اینکه همین الان خانه ی خود را هوشمند کنید!

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ata

هوشمند سازی ساختمان و خانه یک کار جالب است که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش راحتی در خانه شده و استفاده از وسایل برقی را آسان تر می کند. چه کسی فکرش را می کند که بتواند با صدای خود روشنایی خانه را کنترل کند؟ این کار در خانه هوشمند ممکن است زیرا وسایل در این خانه به طور خودکار عمل می کنند و تعداد آن ها روز به روز در حال فزایش است. قیمت محصولات هوشمند نیز دائما در حال کاهش است. البته مبلغی که هم اکنون برای تجهیزات هوشمند می پردازید، چند وقت بعد از نصب این گجت ها از طریق صرفه جویی در مصرف انرژی به جیب شما باز می گردد. در ادامه، به دلایل هوشمند کردن خانه اشاره می کنیم که بنابر آن ها همین حالا خانه خود را هوشمند می کنید!

 

پس انداز برای خرید مسکن

۱.   پس انداز کردن پول

صرفه جویی در مصرف انرژی متداول ترین راه کاهش هزینه های خانه است. بسته به منطقه ی زندگیتان و آب و هوای آنجا، مبلغ قبض برق می تواند سر به فلک بکشد. شاید شما از آن دسته افراد باشید که برای کاهش مصرف انرژی، لامپ ها را خاموش می کنید، دوش های کوتاه مدت می گیرید و شام را دیرتر می پزید تا خانه در طول روز گرم نشود. به جای این “کارهای سخت گیرانه”، هزینه ها را از طریق نظارت خودکار بر سیستم سرمایشی و گرمایشی، استفاده از سنسورها برای خاموش/روشن شدن خودکار لامپ ها و تشخیص نشتی آب و گاز قبل از ترکیدن لوله ها و انفجار یا گاز گرفتی کاهش دهید.

 

ترموستات هوشمند

سیستم سرمایشی و گرمایشی

تقریبا نصف مبلغ قبض برق شما مربوط به سیستم سرمایشی و گرمایشی است. با تعبیه ی یک ترموستات هوشمند در سیستم ها به کنترل از راه دور دست پیدا کرده و بهره وری انرژی در خانه را بالا ببرید. ترموستات های هوشمند می توانند عادت های شما مثل سرمایی یا گرمایی بودن را یاد بگیرند و دمای محیط را به میزان دلخواه شما برسانند. زمانی هم که در خانه نباشید، ترموستات به طور خودکار کولر یا هیتر را خاموش می کند. وقتی هم که به فاصله مشخصی از خانه برسید، ترموستات دوباره سیستم را روشن می کند تا به محض ورود به خانه دمای مطبوع، شما را دربر بگیرد.

نشتی آب و گاز

نشتی آب می تواند باعث به هدر رفتن صدها هزار یا چندین میلیون تومان هزینه شود؛ از خراب شدن پی ساختمان تا اسناد و مدارک مهم، لباس ها و اشیاء قیمتی در خانه.

با خطرات نشتی گاز هم که همگی آشنا هستید و می دانید که ممکن است به قیمت جان خود یا عزیزانتان تمام شود.

سنسور نشت گاز و آب به محض نشتی شما را از آن آگاه می کند و حتی اهرم شیر گاز و آب می تواند در صورت نشتی شیر را به صورت خودکار ببندد. دیتکتور نشت گاز در زمان خطر یک پیام به گوشی هوشمند شما فرستاده و وضعیت قرمز را اعلام می کند.

 

بعضی بیمه های ساختمان خسارت های ناشی از نشتی آب را تقبل نمی کنند و یا جبران تنها قسمتی از خسارات وارده را برعهده می گیرند. پس بهتر است خودتان از خسارت های احتمالی جلوگیری نمایید. نصب آشکارساز نشت آب و گاز قبل از ترکیدن لوله ها یا خفگی و انفجار نقش بسزایی در جلوگیری از خسارت های مالی و جانی ایفا می کند و دیگر لازم نیست با شرکت بیمه بر سر تهعدات چانه بزنید.

 

خانه هوشمند

Smart home control dashboard with male using smartphone at home in the background

برنامه ریزی و زمانبندی روشنایی خانه

آیا می دانستید که ارتقای لامپ های خانه به لامپ های ال ای دی (LED) باعث کاهش مصرف برق شده و شما را از تعویض مکرر لامپ ها نجات می دهد؟ لامپ های ال ای دی حدود ۷۵ الی ۸۰ درصد کمتر از لامپ های معمولی برق مصرف می کنند و طول عمری ۲۵ برابر آن ها دارند.

مطمئنا خاموش کردن لامپ اتاق ها برایتان اتفاق افتاده. با هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه دیگر مهم نیست فراموش کنید یا خیر. سیستم روشنایی هوشمند با سنسورهایی که دارد لامپ ها را پس از خروج شما از محل به طور خودکار خاموش می کند. و حتی می توانید زمان ورود و خروج یا خواب/بیدار شدن خود را به آن بدهید تا در زمان دلخواه شما چراغ ها را خاموش/روشن کند.

 

۲.   امنیت

احساس امنیت در خانه مهم ترین مسئله است. محصولات خانه هوشمند بی آنکه بدانید، هر شب آرامش خاطر را قبل از سر گذاشتن بر روی بالش برایتان فراهم می کنند.

قفل درب هوشمند: قفل هوشمند تنها با اثر انگشت کسانی باز می شود که شما آن را در قفل ثبت کرده اید. به علاوه، می توانید به این قفل رمز بدهید تا راه ورود برای غریبه ها کاملا مسدود شود.

دوربین امنیتی بی سیم

دوربین امنیتی بی سیم: دوربین امنیتی بی سیم با قابلیت اتصال به اینترنت، اجازه نظارت آنلاین بر خانه را فراهم می کند. نصب این دوربین ها بسیار آسان است و نیازی به سیم کشی ندارد.

 

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی: برای مراقبت از امنیت فضای باز خانه، سنسور حرکتی بهترین گزینه است. این سنسور آرام ترین حرکت ها را تشخیص داده و در صورت بروز خطر، با پخش زنگ هشدار و ارسال پیام به گوشی، ساکنین را از خطر آگاه می کند.

 

سنسور درب و پنجره هوشمند

سنسور درب و پنجره: سنسور درب و پنجره از دو قطعه تشکیل شده که بر روی چارچوب درب یا پنجره نصب می شوند و اگر در ساعات و روزهای پرخطر (که شما آن ها را تعیین می کنید) درب یا پنجره باز شود، زنگ خطر را فعال و به گوشی شما پیام هشدار را می فرستد.

۳.   قابلیت اطمینان

یک محصول مطمئن محصولی است که شما بدون فکر و تردید آن را انتخاب کنید. اگر لازم است که قبل از انتخاب یک محصول آن را بسنجید، پس آن محصول قابل اطمینان نیست. تکنولوژی هوشمند سازی خانه از دوران جنینی خود برای کاهش قیمت ها و افزایش اطمینان مشتری کوشیده است.

کیلومترها از خانه هوشمند خود دور شوید و خانه را به گجت های هوشمند بسپارید. پس از بازگشت، خانه سالم و بی کم و کاست به شما تحویل داده می شود.

۴.    مقرون به صرفه

معمولا قیمت وسایل هوشمند ۵۰%-۳۰ بیشتر از وسایل “عادی و خنگ” است. شرکت های هوشمند سازی در تلاش هستند تا قیمت ها را پایین و پایین تر بیاورند. البته چند برابر این مبالغ در طول زمان به خریدار باز می گردد.

۵.   راحتی

راحتی، به یکی از مشخصه های خانه هوشمند تبدیل شده است. خودکار بودن وسایل هوشمند باعث شده تا بسیاری از کارها از دوش ساکنین برداشته شده و به جای صرف وقت برای خاموش کردن لامپ ها و چک کردن درب و پنجره ها، به عزیزانشان بپردازند.

فکر میکنم با مطالعه ی این ۵ نکته، برای هوشمند سازی منزل خود قانع شده اید. پس وقت را تلف نکرده و همین حالا برای مشاوره رایگان با تیم اویو تماس بگیرید:

۷۷۹۷۴۶۵۲-۰۲۱  /  ۷۷۹۷۴۶۳۸-۰۲۱