+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

هوشمند سازی خانه چقدر برایمان آب می خورد؟

هزینه هوشمند کردن خانه

هوشمند سازی خانه چقدر برایمان آب می خورد؟

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ata

تب نیاز به هوشمند سازی ساختمان و خانه روز به روز داغ تر می شود و تقاضا برای آن افزایش می یابد. بسیاری از کسانی که قصد هوشمند کردن خانه ی خود را دارند، می خواهند بدانند که برای هوشمند سازی ساختمان یا خانه چه هزینه ای را باید پرداخت کرد. اگر شما هم درگیر این پرسش هستید، با ما همراه باشید.

در گذشته، هزینه هوشمند سازی خانه بسیار بالا و نجومی بود و هرکسی نمی توانست خانه هوشمند داشته باشد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت، این رقم بسیار کاهش یافته و هرکس با توجه به میزان بودجه ای که دارد، می تواند تجهیزات هوشمند را به خانه آورده و از مزایای آن مانند راحتی و امنیت بهره ببرد.

 

هزینه هوشمند سازی خانه

قانون یکی برای همه وجود ندارد!

قیمت هوشمند کردن خانه یا ساختمان کاملا منحصر به فرد است و نمی توان گفت که یک قیمت واحد برای تمامی ساختمان ها و خانه ها صدق می کند. نوع سیستم هوشمند سازی در هر خانه متفاوت و بر اساس نیازهای اهالی آن خانه است.

این یعنی هیچ راهی برای اعلام قیمت واحد برای هوشمند سازی تمامی خانه ها وجود ندارد و هر پروژه متفاوت از دیگری است. با این حال، بهتر است با اجزای هوشمند سازی خانه و عوامل موثر بر قیمت هوشمند سازی کمی آشنا شوید تا مقرون به صرفه ترین گزینه ها را انتخاب نمایید.

اجزای اصلی و اساسی سیستم هوشمند سازی ساختمان و خانه

تعداد و تنوع گجت های هوشمند سازی خانه بسیار زیاد است. اما در اینجا لیست اجزای پرکاربرد و اساسی را ارائه می کنیم.

کنترلرها

کنترلر یا کنترل کننده مانند مغز سیستم هوشمند سازی خانه عمل می کند. CPU کار گذاشته شده در آن باعث ایجاد هماهنگی و مدیریت تمامی تجهیزات هوشمند نصب شده در خانه می شود. به علاوه، دستورات کاربر را از گوشی همراه، تبلت یا تاچ پنل دریافت کرده و به پردازشگرها می رساند.

 

پنل کاربری خانه هوشمند

رابط ها

رابط می تواند از یک ریموت ساده تا گوشی هوشمند و تاچ پنل دیواری متنوع باشد. ممکن است تاچ پنل دیواری از ریموت و گوشی هوشمندی که در دست دارید، گران تر تمام شود. اگرچه مشتری های زیادی از خرید تاچ پنل هوشمند خودداری می کنند، اما ما پیشنهاد می کنیم که تاچ پنل را در شلوغ ترین ناحیه ی خانه مثل قسمت ورودی یا آشپزخانه نصب نمایید. با این کار یک نقطه مرکزی برای کنترل کل خانه دارید و لازم نیست دنبال گوشی موبایل خود بگردید. و به مرور زمان، صرفه جویی باعث جبران هزینه پرداخت شده می شود.

شبکه سازی

شبکه های بی سیم و سیمی برای عملکرد مناسب خانه هوشمند ضروری هستند. تعداد زیاد وسایل هوشمند در خانه، پخش بدون وقفه فیلم ها و ارتباط دائمی با تجهیزات هوشمند، نیاز به وجود شبکه را ضروری می کند.

امنیت

سیستم هوشمند سازی خانه می تواند شامل تجهیزات امنیتی مختلف مثل سنسور درب و پنجره، دستگیره و قفل هوشمند درب، دوربین امنیتی و غیره باشد. انتخاب هر تعداد از گجت های امنیتی هوشمند به عهده ی شماست. مشخص است که هر چه تعداد این گجت ها در خانه یا ساختمان هوشمند بیشتر باشد، قیمت هوشمند سازی بیشتر می شود.

 

سیستم گرمایشی خانه هوشمند

سیستم سرمایشی و گرمایشی

با هوشمند کردن سیستم سرمایشی و گرمایشی می توان آن ها را طوری برنامه ریزی کرد که فقط در صورت حضور ساکنین در منزل، خانه را خنک / گرم کنند. اگر دمای خانه نامطلوب باشد، سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند با افزایش یا کاهش دما، آن را به حد مطلوب می رسانند. در چنین شرایطی، انرژی به اندازه ی نیاز مصرف می شود.

ترموستات ها و پرده های هوشمند معمولا برای کنترل هوای مطلوب در خانه و صرفه جویی در مصرف انرژی نصب می شوند. اگرچه باید پول نسبتا زیادی را برای خرید این تجهیزات صرف کنید، اما بعد از گذشت مدتی، چند برابر این مبلغ از طریق بهینه سازی مصرف انرژی به شما باز می گردد.

آبیاری

سیستم آبیاری هوشمند تنها زمانی شروع به کار می کند که باغچه یا فضای سبز به آبیاری احتیاج داشته باشد. این سیستم دارای سنسور رطوبت و تشخیص آب و هوا است و توانایی تشخیص زمان دقیق و مدت زمان لازم آبیاری را دارد.

روشنایی

روشنایی هوشمند به شما امکان آن را می دهد که سیستم روشنایی منزل خود را به صورت خودکار درآورید. با این کار، راحتی و مصرف بهینه انرژی در خانه شما به حد کمال می رسد. با لمس صفحه تمامی لامپ ها را تحت کنترل خود بگیرید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه هوشمند سازی خانه

فاکتورهای زیادی بر برآورد قیمت سیستم هوشمند سازی خانه اثر می گذارند. در اینجا فقط به تعدادی از دلایل مهم اشاره می کنیم.

 

تاثیر متراژ خانه بر هوشمند سازی

متراژ خانه یا ساختمان

قیمت هوشمند سازی خانه های کوچک کمتر است زیرا به شبکه ی کوچکتر و رابط ها و گجت های هوشمند کمتری نیاز دارند. در مقابل، هوشمند کردن کل خانه های بزرگ مسلما هزینه بیشتری می خواهد.

نوع وسایل هوشمند

کیفیت اجزای نصب یا هوشمند شده مثل تلویزیون، اسپیکر و سیستم صوتی ممکن است بسیار متفاوت باشد. تجهیزاتی که کیفیت بالاتر و بالطبع، عملکرد بهتری دارند هزینه بیشتری را باید برای آن ها صرف کرد. ما به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم که محصولات هوشمند را با کیفیت مناسب و با توجه به بودجه ی خود خریداری کنند.

 

هوشمند سازی خانه

هزینه نصب و راه اندازی محصولات هوشمند

بسیاری از ابَر برندهای هوشمند سازی خانه برای نصب و راه اندازی محصولات خود هزینه تقریبا زیادی را از مشتریان دریافت می کنند. اما اکثر محصولات هوشمند اویو نصب بسیار آسانی دارند؛ به طوری که حتی خودتان می توانید بدون نیاز به فرد متخصص آن ها را نصب و راه اندازی نمایید.

آیا هوشمند سازی خانه به درد شما می خورد؟

همانطور که مشاهده کردید، نمی توان یک مبلغ را به عنوان قیمت هوشمند سازی خانه اعلام کرد. اما اگر قصد برآورد هزینه هوشمند کردن خانه خود را دارید، می توانید با شماره های ۷۷۹۷۴۶۳۸-۰۲۱ و ۷۷۹۷۴۶۵۲-۰۲۱ تماس بگیرید. در طول تماس، گجت ها و تجهیزات مورد نیاز، متراژ خانه و بودجه خود را اعلام نمایید تا تیم هوشمند سازی اویو بهترین مشاوره و پیشنهادهای مناسب شما را به رایگان ارائه دهند.