+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

تاثیر تحریم ها بر صنعت هوشمند سازی اویو

تاثیر تحریم ها بر صنعت هوشمند سازی

تاثیر تحریم ها بر صنعت هوشمند سازی اویو

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ دنیای هوشمند اویو

واقعیت این است که اقتصاد ایران بعد از تحریم های اخیر با مشکل جدی روبرو شده است و خیلی از برند هایی که تا کنون با موفقیت بخش بزرگی از بازار این کشور را گرفته بودند کم کم نوای خداحافظی سر دادند اما این اتفاقات به معنای یک سقوط آزاد نیست.

شرکت هوشمند سازی اویو نیز اگرچه از فشار تحریم ها رهایی نیافته است اما هنوز هم مانند گذشته به ارائه محصولات خود با کیفیتی مطلوب ادامه می دهد.

میزان وابستگی محصولات اویو به خارج از کشور

با توجه به این که کلیه محصولات توسط مهندسین اویو طراحی ساخت و تولید می شود می توان گفت جهت تامین محصولات هیچ نیازمندی به شرکت های تامین کننده محصولات خود ندارد و تمامی بخش های آن در داخل طراحی، ساخته و مونتاژ  می شود. به طور کلی در صنعت الکترونیک همه ی قطعات تولید داخل نیستند و اکثرا بدنه محصولات از طریق واردات تامین می شود. شرکت اویو نیز از این امر مستثنی نیست و جهت پیشبرد اهداف خود در تولید سخت افزار از بدنه ی آماده برای محصولات خود استفاده می کند.

اما از آنجایی که اویو تنها یک محصول سخت افزاری نیست بلکه از نرم افزاری کاملا داخلی نیز بهره می برد، می توان گفت کل محصول اعم از نرم افزار و سخت افزار در شرکت اویو طراحی و تولید می گردد و همین امر باعث هوشمند سازی خصوصی و خاص برای برخی از ارگان های دولتی و خصوصی گردیده است. که مهمترین آن هوشمند سازی سازمان بازرسی کل کشور است.

تاثیر تحریم ها بر کیفیت محصولات اویو

با توجه به اینکه اویو ساختاری کاملا بومی دارد، به هیچ عنوان از کیفیت محصولات خود کم نکرده است بلکه به امکانات محصولات اضافه نیز کرده است و می تواند با رقبایی مثل ABB، Hager،Schneider ، Panasonic رقابت کند. و در خیلی از موارد امکاناتی بالاتر از این برند ها به مشتریان خود با قیمت های بسیار کمتر و در برخی از بخش ها حتی رایگان ارائه دهد.

 

تاثیر تحریم بر قیمت محصولات هوشمند

تاثیر تحریم ها بر قیمت محصولات اویو

تحریم ها نه تنها بر کالاهای وارداتی تاثیر مستقیم دارد بلکه کلیه تجهیزات داخلی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. اویو نیز از این امر مستثنی نیست با توجه به اینکه تمامی طراحی ها داخلی است اما به نسبت برند های خارجی هنوز دارای اختلاف قیمتی ۵۰ تا ۷۰ درصدی است و در حال رقابت با برند های ABB ،  Hager ، Schneider،  Panasonic بهتر از قبل به کار خود ادامه می دهد.

آینده ی محصولات اویو در صورت ادامه دار شدن تحریم ها

با ادامه دار شدن تحریم ها تمامی محصولات خارجی خانه های هوشمند با قیمت های نجومی روبرو خواهند شد و همین امر موجب افزایش قیمت تمام شده ی ساختمان برای مالک ساختمان خواهد شد. و اگر هزینه ها برای مالک خیلی سنگین شود طبیعتا او این امکان را از خانه خود حذف خواهد کرد. اما محصولات اویو می توانند این خلاء را پر کنند و با محصولاتی با امکانات بالا و قیمت پایین تر نسبت به برند های مشابه خارجی امکانات حذف شده را به جای خود بازگردانند.

 

مدیران اویو

اقدامات مدیران اویو جهت کاهش اثر تحریم ها و جلب رضایت مشتری

از آنجایی که محصولات اویو توسط مهندسین داخلی طراحی و تولید می شود و وابستگی اندکی به کشورهای خارجی دارد؛ در صورت ادامه دار شدن تحریم ها نیز مشکلی در جهت تامین قطعات و تولید محصولات خود نخواهد داشت لذا مشتریان این برند می توانند با خاطری آسوده برای خرید محصولات اویو اقدام کنند و از خدمات پس از فروش این شرکت همانند گذشته استفاده نمایند.