+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

خانه هوشمند و خیالی آسوده در مسافرت ها

هوشمند سازی خانه ها

خانه هوشمند و خیالی آسوده در مسافرت ها

۱۶ آذر ۱۳۹۸ دنیای هوشمند اویو

تا حالا برای شما هم پیش آمده به محض اینکه به منظور مسافرت پا از خانه بیرون می‌گذارید مدام به خود بگویید “در رو قف کردم؟، پنجره ها رو بستم به نظرت؟ لامپ اتاق خواب رو روشن کردم؟ گاز رو بستم؟ کلید رو دادم دست همسایه که گلا روآب بده؟ برای ماهی غذا گذاشتم؟ و…..” به شخصه برای خانواده من و اطرافیانم همیشه این حرف و حدیث ها بود و بر سر اینکه چه چیزی پیش از مسافرت یادمان رفته یا نه، کل مسیر را صحبت کردیم. اما از وقتی اقدام به هوشمند سازی خانه ها کردیم و صاحب یک خانه هوشمند شدیم مسافرت بیشتر از هر زمان دیگری برای ما شیرین تر شد. زیرا  اکنون ما از مسافرت لذت میبریم و استرسی از بابت خانه و امنیت آن نداریم.

این Control4 دوست داشتنی

خانه هوشمند با Control4  تمام نگرانی های مطرح شده در مقدمه این مقاله را به راحتی برطرف میکند و جز آرامش برای شما چیز دیگری باقی نمی‌گذارد. زیرا با وجود نرم افزارهای Control4 شما به آسانی میتوانید به بررسی و کنترل موارد زیر بپردازید:

  • ببینید که آیا لامپ ها خاموشند یا نه، تا ضروری ها را روشن و غیر ضروری ها را خاموش کنید
  • به صورت آنلاین و آنی گوشه و کنار خانه را زیر و رو و چک کنید
  • به حیوان خانگی خود غذا بدهید
  • سیستم کنترل گرما و ترموستات هوشمند خانه را روشن کنید
  • در صورت لزوم و بدون اینکه به کسی کلید بدهید، برای او یک دسترسی موقت صادر کنید
  • و بقیه را در ادامه بخوانید

هوشمند سازی خانه ها

با هوشمند سازی خانه ها خیالتان از هر بابتی راحت است!

نمونه های بالا و سایر امکانات و دسترسی ها را می‌توانید از روی گوشی هوشمند یا تبلت در اختیار داشته باشید و هر نوع تنظیماتی که دوست داشتید را اعمال کنید. قبول داریم که مسافرت همیشه بی استرس نمیشود. اما با هوشمند سازی خانه دست کم خیالتان راحت است که خانه امن و رویایی شما با همه چیزش هنوز سرجایش است.

امنیت خانه تنها با یک اشاره

همینطور که سوار ماشین می‌شوید و آرام آرام از پارکینگ بیرون می آید خانه هوشمند Control4 کم کم با حفظ لایه های امنیتی و حفاظتی به خوبی شما را بدرقه میکند! شما تنها با لمس یک دکمه کوچک و ساده تمام سناریوهایی که از پیش برای سیستم های خانه نوشته شده ست را فعال میکنید. بنابراین همین که از خانه بیرون میروید همه چراغ ها خاموش، دربها و پنجره ها قفل شده  و سیستم تنظیم دما فعال میشود. این ها تنها نمونه های کوچکی از یک خانه هوشمند رویایی هستند. با راه اندازی و فعال کردن این سیستم شما از خانه خود خداحافظی کرده و با آرامش خاطر وارد تعطیلات خود در هر کجای دنیا میشوید.

شما به ظاهر در سفرید اما همیشه در خانه‌اید!

احتمالا شما هم بیشتر روزهای تعطیل دوست ندارید در خانه پای تلویزیون بنشینید یا تا سر ظهر بخوابید. مگر میشود تعطیلات باشد و مسافرتی هرچند کوتاه نرفت؟ با وجود خانه ای هوشمند Control4 هرچند که شما در سفر و یا شاید خارج از کشور باشید، اما به لطف تکنولوژی ها، شما همه چیز را تحت نظر دارید و همه چیز را میبینید. ۴sight به راحتی به شما کمک میکند که همه جوره خانه تحت نظر شما باشد. شما میتوانید به صورت زنده همه اتاق ها و تمام بخش هایی که دوربین کار گذاشته اید را ببینید، درجه حرارت خانه را کنترل کنید و … به عبارت بسیار ساده تر شما خانه خود را کوچک کرده و در یک گوشی هوشمند جای داده اید، که به راحتی در جیب شما جا میشود. و این یعنی خانه هوشمند در جیب شما و کاملا در کنترل شما است.

الکی مثلا ما خونه‌ایم!!

همه ما خوب میدانیم خانه های خالی که چراغی در آن ها روشن نیست به راحتی ممکن است مورد سرقت قرار بگیرید. دزدها فقط به خانه های چراغ خاموش حمله نمیکنند بلکه از قضا آن ها هم هوشمند شده اند و با چند شب روشن ماندن چراغ خانه خالی گول ما را نمیخورند. اما خانه ای که هوشمند است قطعا از دسترس و سرقت دزدها در امان است. در این خانه چراغ ها در ساعات مشخصی روشن میشوند و پس از روشن شدن هوا در ساعت مشخص دیگری خاموش. همه چیز پویا است و انگار شما همیشه خانه هستید. شما با کمک یک خانه هوشمند و با Control4 به راحتی هر سناریویی که برای امنیت خانه و پویایی زندگی خود نیاز دارید را میتوانید پیاده کنید و با خیال راحت از خانه بیرون بروید و حتی چند ماه هم آنجا نباشید.

 

انواع تذکرها و هشدار امنیتی از دزد گرفته تا ترکیدن لوله آب

بحث امنیت در هوشمند سازی خانه ها بسیار بسیار شیرین است. تصورش را بکنید کسانی که خانه های معمولی دارند با کلی ترس و دلهره پا از خانه بیرون میگذارند و دیگر از خانه بیخبر هستند مگر اینکه زن همسایه کلید خانه را بگیرد و هر یکی دو روز یکبار برود به گل ها آب بدهد و به صاحب خانه بگوید که همه چی امن است. اما در خانه کسی که با هوشمندی تمام همه چیز را هوشمند کرده کوچکترین اتفاقی که در خانه بی افتد تکنولوژی های بکار رفته در خانه سریع و آنی شما را در هر کجای دنیا باخبر میکنند. اگر کوچکترین اتفاقی غیرطبیعی و دور از انتظار رخ بدهد سریع مطلع خواهید شد.

به این فکر کنید که سیستم خانه به شما پیام میدهد که شخصی پشت در شما است و منتظر است شما در را برایش باز کنید. شما تنها با موبایل یا گوشی هوشمند خودتان میتوانید برای درب هوشمند خود یک کد عبور موقت تعریف کنید تا آن آشنا به راحتی و تنها برای یکبار وارد شود و برود.

حالا تصورش را بکنید که در ویلای دنج خود یا در ساحل شمال در حال قدم زدن هستید و یکهو سیستم به شما آلارم میدهد که چه نشسته ای که یکی از لوله های خانه هوشمند ترکیده است. این مشکل برای شما دیگر یک مشکل نیست چون به راحتی شما تنها با لمس یک آپشن میتوانید آب خانه یا آن لوله را قطع کنید و با آرامش خاطر دوباره قدم بزنید.

هیچ جا خانه هوشمند خود آدم نمیشه!

شما از یک خانه کاملا هوشمند با تکنولوژی های امروزی که آسایش شما را فراهم کرده پشت فرمان مینشینید و به مسافرت میروید. هرچند که قرار است به شما خوش بگذرد اما خانه دوست و آشنا، فامیل و یا هتل هیچوقت آن امکانات خانه خود شما را ندارد. برای درک تاثیرگذاری و قدرشناسی از خانه خود کافی است به مسافرت بروید تا دلتان برای آن تنگ شود و هی با خود بگویید که خسته شدیم کی میریم خونمون؟ و وقتی به آنجا رسیدید حتما خواهید گفت “آخیش هیچ جا خونه هوشمند خودمون نمیشه! کاش بقیه هم مثه ما خونه‌شون هوشمند شه!”

هوشمند سازی خانه ها