+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

هوشمند سازی خانه برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

۱ دی ۱۳۹۸ دنیای هوشمند اویو

بزرگ کردن کودکان و پرورش آنها مخصوصا در دنیای امروزی ما که در آن تکنولوژی ها به سرعت تغییر می‌کنند می‌تواند چالش برانگیز و دشوار باشد. اما خوشبختانه به لطف همین تکنولوژی های بی‌نظیر، هوشمند سازی خانه برای کودکان به منظور تسهیل در بزرگ کردن آن‌ها، بیش از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است. والدین می‌توانند با سیستم‌های امنیتی خانه هوشمند ، از کودکان خود محافظت کنند، دسترسی آن‌ها را به محتواهای مختلف کنترل کرده و یا حتی برای ذخیره انرژی دستگاه های مختلف را اداره کنند. اگر شما هم در خانه بچه کوچک دارید و می‌خواهید تمام این کارها را برای او در خانه انجام دهید حتما این مقاله را بخوانید.

هوشمندسازی خانه و سلامتی کودکان

سلامت کودک خود را با یک سیستم هوشمند نظارت بر سلامت تامین کنید

تکنولوژی های خانه هوشمند برای کودکان، بیشتر از هر زمان دیگری اجازه نظارت بر سلامتی آن ها را به والدین می‌دهند. علاوه بر نظارت و مشاهده آنی کودک در خانه، می‌توان از گجت های پوشیدنی استفاده کرد تا به صورت آنی به اطلاعاتی مثل دمای بدن، تنفس، ضربان قلب و سایر علایم حیاتی کودک دست یافت. این گجت ها می‌توانند کودک را تشویق کنند که برای ارتقاء سلامتی تحرک بیشتری داشته باشد و نتایج نظارت را مستقیما به گوشی هوشمند شما ارسال می‌کنند.

هوشمند سازی خانه برای کودکان و خواب آن ها

خواب برای کودکان بسیار مهم است. بدن آن ها در حال رشد است و اگر به اندازه کافی نخوابند و خوابشان با کیفیت نباشد، قطعا سلامتی آن ها به خطر خواهد افتاد. یک خانه هوشمند قادر است که برای تامین خواب کودک و حفظ سلامتی او کارهای زیر را برای شما انجام دهد:

  • کشیدن پرده ها در ساعات مشخصی از روز و جمع کردن آن در اوایل صبح
  • کاهش شدت نور لامپ ها و خاموش کردن تعدادی از آن ها
  • پخش موسیقی ملایم یا نویز های سفید و آرام
  • خاموش کردن دستگاه های الکترونیک در ساعات مشخص
  • و ….

هوشمند کردن اتاق خواب کودک حتی می‌تواند در صورت عدم حضور والدین، برایش هنگام خواب داستان مورد علاقه اش را با صدای ملایم پخش کند.

نظارت بر کیفیت هوا در خانه هوشمند برای حفظ سلامتی کودک

نگهداری بچه ها و حفظ ایمنی آن ها در خانه گاهی اوقات به معنی محافظت از آن ها در برابر عوامل و تهدیدات محیطی نیز است. برآورد شده که در کشوری مثل آمریکا تجمع گاز خطرناک منوکسید کربن در خانه ها باعث کشته شدن ۴۳۰ نفر می‌شود. به لطف هوشمند سازی خانه ها اکنون والدین می‌توانند سیستم هایی در خانه نصب کنند که سطح گازهای داخل خانه از جمله دود و منوکسید کربن را شناسایی کرده و به آنها اطلاع ‌دهند. این سیستم می‌تواند دما، دی اکسید کربن و سایر مواد شیمیایی دیگر را شناسایی کند. این سیستم ها مخصوصا برای والدینی که کودک‌شان دارای آسم است بسیار کارساز و مفید خواهد بود.

ایمنی کودک در خانه هوشمند

با نصب سنسور کابینت و درب فرزندانتان را از سموم  و مواد مضر دور کنید

کودکان مخصوصا بچه های نوپا و کوچکتر، بسیار کنجکاو هستند. و ممکن است به هر جایی سرک بکشند. این سرک کشیدن می‌تواند گاهی اوقات برای خودشان و والدین خطرناک بوده و مشکلاتی را برایشان به وجود بیاورد. با نصب و استفاده از گجت های ایمنی کودکان مانند کابینت ها و سنسورهای هوشمند درب، می‌توان از جستجو و کنکاش بچه های کوچک‌تر در فضاهای نا امن جلوگیر کرد. به محض نزدیک شدن کودک کوچک شما به مناظق خطر، سنسورهای کار گذاشته شده به گوشی شما هشدارهایی ارسال می‌کنند تا شما هرچه زودتر اقدام به ایمن سازی محیط و دور کردن فرزند خود کنید. با هوشمندسازی خانه برای کودکان و نصب چنین سیستم هایی، می‌توان به طور بالقوه بچه ها را از خوردن یا قرار گرفتن در مواد شیمیایی مضر یا داروها و …. دور کنید.

با هوشمند سازی خانه برای کودکان آن ها را از منطقه خطر دور کنید

سنسورهای هوشمند یکی از جدیدترین راه های حفظ و برقراری ایمنی کودک در خانه هستند. این سنسورها می‌توانند درست مانند داخل خانه، از کودکان کوچک شما در بیرون از خانه نیز محافظت کنند. برای مثال زمانی که کودک دلبند شما به باربیکیو، استخر و یا آب های روان اطراف خانه نزدیک می‌شود، سنسورها سریع حرکات کودک را تشخیص داده و به شما اطلاع می‌دهند که کودک را از خطر دور کنید.

با نصب چراغ‌های هوشمند، امنیت و ایمنی کودک را در طول شب تامین کنید

هنگامی که چراغ ها در شب خاموش می شوند، اتاق خواب معمولی کودک می تواند ناگهان ترسناک و نا آشنا به نظر برسد. اما یک سیستم روشنایی هوشمند در یک خانه هوشمند برای کودک می تواند باعث شود که آن ها در طول شب احساس راحتی بیشتر داشته باشند. لامپ های کم نورِ کارآمد را می توان با خانه هوشمند کنترل کرد که ضمن روشن کردن چراغ شب، به آرامی نور اتاق را کمرنگ می کند.

تامین امنیت کودکان در خانه هوشمند

حتی وقتی بیرون از خانه هستید مراقب امنیت کودک خود باشید

با کمک دوربین های هوشمند که تصویر آن ها مستقیما روی گوشی همراه یا تبلت شما نمایش داده می‌شود، قادر خواهید بود در تمام طول روز و شب کودکان‌تان را زیر نظر بگیرید. متوجه شوید چه کسی پشت در آمده و چه کسی چه وقت خارج می‌شود. زمانی که در حال هوشمند سازی خانه برای کودکان هستید، از این سیستم ها استفاده کنید. زیرا آن ها می‌توانند تمام تحرکات و  فعالیت های غیرطبیعی اطراف خانه را تشخیص داده و شما را از رخ دادن هر جریان و اتفاقی مطلع کنند. (برای مثال برای شما آلارم یا پیام هشدار می‌فرستند.)

هوشمند سازی خانه برای کودکان

در هوشمند سازی خانه ها حتما از درب و قفل های هوشمند برای حفظ امنیت کودک استفاده کنید

بچه های بزرگتر معمولا وقتی به خانه برمی‌گردند والدینشان در خانه نیستند. در خانه های معمولی، کودکان باید ساعت ها پشت در بمانند یا به خانه همسایه، دوست یا اقوام بروند. اما در یک خانه هوشمند قفل درب ها هوشمند هستند. این قفل ها به گونه ای هوشمندسازی شده اند که شما را قادر میسازد درب منزل خود را از راه دور برای کودکتان باز کنید. و حتی اگر لازم بود دوباره آن را قفل کنید. طوری که کنترل آن فقط در دست شما باشد. شما می‌توانید درحالی که در محل کار خود هستید به اقوام، همسایه، دوست فرزندتان و خلاصه هر آدم قابل اعتماد دیگری اجازه دهید وارد خانه شود تا به خانه و کودکتان سر بزنند.

نظارت بر کودکان در خانه هوشمند

کودکان با کمک یخچال و فریزر هوشمند خوراکی خود را بدون اطلاف انرژی سفارش میدهند.

یخچال فریزرهای هوشمند به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین فناوری های هوشمندسازی در خانه ها هستند. این یخچال ها به روش های مختلفی دسترسی کودکان را به مواد غذایی و محتویات یخچال فراهم کرده و آن ها را کنترل میکنند. برای مثال:

  • سیستم هشدار که به کودکان یادآوری می‌کنند درب یخچال را باز نگذارند یا آن را پس از استفاده ببندند
  • آن ها مجهز به مرکز پیام خانوادگی هستند که حاوی پادکست ها یا دستورالعمل های والدین هستند.
  • این یحچال ها دارای سیستم هوشمند برنامه غذایی هستند که تنها کافی است از روی منو که روی نمایشگر به نمایش در می آید خوراکی خود را انتخاب کرده و تحویل بگیرند.
  • سیستم های هوشمند آن امکان پخش موسیقی، برنامه های تلویزیونی و اطلاعات آموزشی برای سرگرمی کودک نو پا را حین آشپزی والدین فراهم میکند
  • و ….

یخچال های هوشمند امروزی علاوه بر سازگاری با مراکز اتوماسیون خانگی با دستیارهای هوشمند الکسا، گوگل هوم و کورتانا سازگار هستند. بسیاری از این یخچال ها در فضای درونی خود دوربین های کوچکی دارند که مستقیما به مانیتورهای روی یخچال متصل هستند. شما پیش از انتخاب هر خوراکی یا چیز دیگری در یخچال می‌توانید چک کنید که آن چیز در یخچال وجود دارد یا خیر.

به بچه های خود کمک کنید تا کارهای روزمره را با دستیاران هوشمند انجام دهند

بیدار شدن، آن هم در ابتدای صبح برای اغلب کودکان کاری سخت و چالش برانگیز است. اما با وجود دستیارهای هوشمند، بیدار شدن کودکان دیگر چالش نیست و به راحتی آب خوردن است. با استفاده از یک سیستم دستیار صوتی، والدین می‌توانند تکالیف و وظایف متنوع خود را در قالب برنامه صورتی به کودکان منتقل کنند. این سیستم انجام وظایف و تکالیف روزمره را به کودکان یادآوری میکند. و به آن ها کمک میکند کارهایشان را به موقع انجام دهند.

برای مثال، این دستیار صوتی می‌تواند در ابتدای صبح با هشدار دادن و روشن کردن آلارم کودک شما را بیدار کرده، برای آماه شدنش جهت رفتن به مدرسه آهنگ پخش کند و به او یادآوری کند که کارهای مهم صبحگاهی مثل مصبحانه خوردن، مسواک زدن و برداشتن لقمه مدرسه اش را انجام دهد. این اتمام ماجرا نیست و پس از اینکه کودک به خانه برمی‌گردد به او خوش آمد گفته، یاددآوری می‌کند که دست و صورتش را بشوید، غذا بخورد، تکالیفش را انجام بدهد. و در نهایت در زمان مشخصی قفل کنترل تلویزیون برداشته شود تا او برنامه های مورد علاقه اش را ببیند.

محدود کردن کودکان در استفاده از تکنولوژی ها

هوشمند سازی خانه برای کودکان

استفاده بیش از حد از دستگاه های هوشمند و محتواهای نامناسب باعث شده که والدین بیشتر از هر زمان دیگری دسترسی فرزندان خود را به تلویزیون، سیستم های بازی و سایر ابزارهای سرگرم کننده کنترل کنند. برخی برنامه های هوشمند در خانه به والدین این امکان را می دهند که مدت زمان استفاده کودکشان از تلویزیون و سایر تکنولوژی ها  را کنترل کنند. مثلا حتی اگر در خانه نباشید می توانید از راه دور تلویزیون را خاموش کنید. علاوه بر این، اکثر تلویزیون های هوشمند دارای تنظیمات کنترل محتوا هستند که کودکان شما را از تماشا کردن و دسترسی به برنامه های بزرگسالان بازمی‌دارد.

برای صرفه جویی در مصرف انرژی ناشی از فعالیت کودکان، دستگاه ها و لوازم خود را با گوشی هوشمند نظارت و مدیریت کنید

خانه‌های ما دیگر مثل سابق نیستند. آدم ها و بچه ها هم مثل سابق نمانده اند. دنیای امروز پر است از دستگاه ها و تکنولوژی های جدید. و قاعدتا کودکان امروزی از همان آغاز تولد با چنین تکنولوژی های روبرو بوده و استفاده آن ها از چنین تجهیزات و ابزارهایی امری طبیعی است. با وجود این شرایط، کنترل وسایل خانه جهت ذخیره انرژی بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

کودکان معمولا فراموش می‌کنند که چراغ ها را خاموش کنند. دستگاه های هوشمندی مثل تایمرها و سنسورهای حرکتی می‌توانند میزان مصرف برق و کارکرد لوازم خانگی را مدیریت کنند. و شما را قادر خواهند ساخت هر زمان که کودکتان آن ها را روشن گذاشت به صورت خودکار یا به صورت دستی و به موقع آن ها را خاموش کنید. خاموش کردن چراغ ها، لوازم گرمایشی و سرمایشی، چک کردن درب ها و پنجره های که توسط کودکان دستکاری یا باز می‌شوند و …. جهت حفظ انرژی و صرفه جویی در هزینه ها کارهایی هستند که یک هوشمند سازی خانه برای شما به خوبی انجام میدهد.

بعضی از سیستم های ایمنی خانه با کمک برنامه ها و اپلیکیشن ها کنترل می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند که به صورت آنی و سریع نسبت به تغییرات سطح انرژی واکنش به موقعی نشان دهید. شما همچنین می‌توانید از سیستم خانه هوشمندی مانند (Constellation Connect) برای نظارت بر خانه و آرامش خاطر خود استفاده کنید. به این شکل که با کمک آن می‌توانید به راحتی تمام برنامه ها و لوازم الکتریکی خود را هماهنگ کنید تا به کاهش مصرف انرژی کمک کرده و در منابع و انرژی صرفه جویی کنید.