+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

امکانات خانه هوشمند برای کسانی که حیوان خانگی دارند

خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

امکانات خانه هوشمند برای کسانی که حیوان خانگی دارند

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ m.ad

طبق آمار، ۴۴ درصد از خانوارهای آمریکایی دارای سگ و ۳۵ درصد حداقل یک گربه دارند. این آمار البته هنوز شمار میلیون ها پرنده، پستانداران کوچک، خزندگان و ماهی هایی که در خانه نگاه داشته میشوند را حساب نکرده اند. چه بخواهیم چه نخواهیم این حیوانات اکنون جزئی از خانواده و زندگی بسیاری از انسان ها در سراسر دنیا شده اند. به همین دلیل فناوری های امروزی و جدید به نوعی به دنبال فراهم آوردن زندگی راحت تر برای حیوانات خانگی و صاحبان آن ها نیز هستند. در این مقاله با امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی یا همان پت ها آشنا خواهید شد. در واقع بحث اصلی این مقاله بررسی خانه هوشمند و حیوانات خانگی و امکانات هوشمند در نظر گرفته شده برای آن ها است.

نظارت از راه دور بر حیوان خانگی در یک خانه هوشمند

حیوانات خانگی خود را از هر مکانی با دوربین های فیلمبرداری هوشمند نظارت کنید.

با کمک دوربین های تعیبیه شده در داخل خانه که به سیسم مرکزی هوشمند شما متصل هستند میتوانید در هر کجای دنیا که هستتید تمام حرکات حیوان خانگی خود را تحت نظر داشته باشید.

غیرفعال کردن حرکات حیوانات خانگی برای دیتکتورها و سنسورهای حرکتی هوشمند

می توانید از فناوری سنسور حرکتی هوشمند برای نظارت بر حیوانات خانگی در حالی که دور از خانه هستید استفاده کنید تا همیشه بدانید حیوان خانگی شما در کجای خانه میچرخد. اما اگر با شما صادق باشیم سنسورهایی که برای تشخصی حرکت حیوان خانگی بکار میروند مدام صدای آلارمشان در حال پخش شدن است. شما میتوانید این آلارم ها را قطع کنید و کاری کنید که آلارم نسبت به سگ بی اثر باشد و حرکات او را به صورت آلارم به صدا در نیارود.

خانه هوشمند و حیوانات خانگی : درب خانه خود را از راه دور قفل کنید

قفل هوشمند

برخی از افراد به دلیل مشغله کاری که دارند فرصت پیاده روی با سگ های خود را ندارند. این افراد از اشخاص دیگر کمک میگیرند. اگر دوست ندارید کلید خانه خود را به این اشخاص بدهید میتوانید از درب ریموت دار استفاده کنید. اگر این درب به یک سیستم امنیتی هوشمند متصل باشد شما میتوانید به راحتی هنگام ورود و خروج به شخصی که به دنبال سگ شما آمده است نظارت داشته باشید.

فن آوری خانه هوشمند برای راحتی و مراقبت از حیوانات خانگی

دمای خانه را برای حیوانات خانگی خود با ترموستات هوشمند تنظیم کنید.

تنظیم ایده آل دمای خانه، حیوانات خانگی را نیز خنک و راحت نگه می دارد. این امر به ویژه در آب و هوای گرم بسیار مهم است، زیرا بیشتر حیوانات اهلی غدد عرق ندارند. به سادگی روشن کردن پنکه سقفی نیز حیوانات خانگی شما را خنک نمی کند. درعوض، ترموستات هوشمند خود را طوری تنظیم کنید تا خانه شما در هنگامی که دور از خانه هستید موجبات راحتی حیوان را فراهم آورد.

ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، با روشنایی هوشمند، حیوانات خانگی خود را از تاریکی دور نگه دارید.

گربه ها می توانند در تاریکی ببینند، و سگها نیز در نور کم بینایی عالی دارند. با این وجود روشنایی برای آن ها لازم و حیاتی است. از کلید روشنایی هوشمند یا سیستم های روشنایی هوشمند استفاده کنید تا به شما این امکان را بدهد در تایم های مشخصی نور خانه را روشن یا خاموش کنید. با اینکار نه تنها در مصرف انرژی صرفه جویی میشود  بلکه روشنایی مورد نیاز برای حیوان نیز تامین میشود.

خانه هوشمند و حیوانات خانگی: با فیدر هوشمند پت های خود را سیر کنید

خوراک دهنده ی هوشمند حیوانات

از بین تمام محصولات جدیدی خانگی موجود در بازار، فیدرهای اتوماتیک شاید مفیدترین آنها باشند. بهترین فیدر اتوماتیک حیوان خانگی به موقع حیوانات خانگی شما را تغذیه می کند ، مواد غذایی کافی را برای سالم نگه داشتن و شادابی آنها فراهم می کند. اکنون فیدر اتوماتیک برای سگ ها ، گربه ها ، پرندگان و حتی ماهی ها در دسترس است.

در مصرف آب صرفه جویی کرده و حیوان خانگی خود را با دستگاه های آب دهنده اتوماتیک آبرسانی کنید.

دقیقاً مانند فیدرهای هوشمند، ما آبرسان هوشمند نیز داریم. کسانی که  حیوان خانگی دارند میدانند که حیواناتشان نسبت به آب روان و چشمه آب بسیار مشتاق هستند. این آبرسان ها مانند چشمه آب عمل کرده و ظرف آب پت ها را به موقع پر میکنند. این دستگاه ها بدون اینکه به آب لوله کشی متصل باشند نیاز آب حیوانات را به طور هوشمندی تامین میکند.

با جعبه خاک بستر هوشمند در وقت خود صرفه جویی کنید

اگر بستر گربه تمیز نشود، گربه و سگ شما ممکن است در اعتراض به این وضعیت در خانه خرابکاری کند. اما برای حل این مشکل یکی از بزرگترین دستگاه های هوشمندی که طراحی شده جعبه خاک بستر است که به صورت اتوماتیک و کاملا بهداشتی به تمیز کردن خاک بستر حیوانات خانگی میپردازد. با این جعبه زمانی که شما باردار هستید و یا در خانه کودک دارید میتوانید از مضرات خاک بستر حیوانات در امان باشید.

در حالی که از حیوان خانگی هوشمند دور هستید با حیوانات خانگی خود بازی کنید.

اسباب بازی های هوشمند برای حیوانات

خانه هوشمند و حیوانات خانگی یا فن آوری های نوین ساخته شده برای حیوانات خانگی میتواند بسیار گسترده باشد و حتی برای زمانی که شما دور از خانه هستید بکار شما بی آیند. برای مثال زمانی که سرکار هستید میتواند از اسباب بازی های هوشمندی که به سیستم خانه هوشمند شما متصل هستند استفاده کرده و با تلفن همراه خود آن ها را به  حرکت در بیاورید. همچنین میتوانید دستیار صورتی خودتان را طوری تنظیم کنید که برای حیوان سرگرم کننده باشد.

فناوری هوشمند برای حفظ ایمنی و امنیت پت ها

رفت و آمد هوشمند از درها برای حیوانات

رفت و آمد هوشمند از درها برای پت ها

اغلب صاحبان حیوانات خانگی که حیاط های بزرگی دارند یا حیوانشان آزادانه به بیرون از خانه در حال رفت و آمد است، معمولا یک دریچه متحرک کوچک در، برای حیوان تعبیه میکنند. این دریچه ها امکان اتلاف انرژی را فراهم میکند و به جز سگ و گربه، هر موجود هم اندازه آن ها نیز میتواند وارد خانه شود. اما با هوشمند کردن دریچه ورود و خروج حیوان، میتوان علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، کاری کرد که تنها حیوان خانگی شما وراد خانه شود. به این شکل که به سگ قلاده هوشمند میبندید که به محض نزدیک شدن به درب، دریچه اتوماتیک باز شده و به محض وارد شدن دوباره بسته میشود.

از حیوان خانگی خود با دیتکتور نشت گاز در برابر دود و مونوکسید کربن محافظت کنید

از نظر فنی ، آشکارسازها یا دیتکتورهای دود و مونوکسید کربن به عنوان یک فناوری هوشمند برای حیوانات خانگی در نظر گرفته نمی شوند، اما برای امنیت حیوان خانگی شما از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. آشکارسازهای هوشمند به طور مداوم بر اساس علائمی مانند دود و مونوکسید کربن خانه شما را کنترل می کنند. در صورت تشخیص هر چیزی، دتکتورها اعلان های فوری را به تلفن هوشمند شما ارسال می کنند تا شما برای نجات آن ها از خطر اقدام کنید. فراموش نکنیم که علاوه بر شما و فرزندانتان موجود زنده ای که برایتان عزیز است در خانه است برای همین است که بحث خانه هوشمند و حیوانات خانگی در دنیای امروز بحث داغی است.

با قلاده های هوشمند، حیوانات خانگی خود را ردیابی کرده و هرگز آن ها را گم نمیکنید

قلاده هوشمند برای حیوانات

یک سگ هیجان زده ممکن است از صاحب خود دور شود،به خاطر سرک کشیدن در بخش های مختلف خانه و محل زندگی شناخته شده اند. بر طربق آمار سالانه ۱۴٪ از سگ ها و ۱۵٪ گربه ها در ایالات متحده گم می شوند.

خوشبختانه، فن آوری های جدید ساخته شده برای حیوان خانگی هوشمند می تواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند تا پت هاب خود را بیشتر زیر نظر داشته باشند. قلاده های هوشمند طوری طراحی شده اند که شامل جی پی اس هستند و حیوان را حتی بعد از گم شدن به راحتی ردیابی و پیدا میکنند. میکروچیپ های تعبیه شده در این قلاده ها به یابندگان این حیوانات کمک میکند تا به راحتی شما را پیدا کرده یا حیوان را به درب منزل شما برسانند.

با ردیاب های نشت آب، از نشت آب در آکواریوم ها خود جلوگیری کنید

مبحث خانه هوشمند و حیوانات خانگی یا فناوری برای حیوانات خانگی بسیار فراتر از فیدر خانگی (سیستم های غذادهی) برای گربه ها یا سگ ها است. دستگاه های هوشمند نوین همچنین میتوانند در اکواریوم ها بکار گرفته شوند تا هرگونه نشت آب را تشخیص داده و هشدار دهند. به محض اینکه اولین قطرات آب از آکواریوم ها خارج شود، یک دیتکتور نشت آب هوشمند کارش را شروع میکند تا جان ماهی شما را نجات دهد.