+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

۵ نکته اساسی برای ساخت خانه های هوشمند

خانه های هوشمند

۵ نکته اساسی برای ساخت خانه های هوشمند

۱۸ آبان ۱۳۹۹ Ahmad Saed

در مقالات قبل صحبت هایی درباره چگونگی طراحی خانه های هوشمند انجام داده ایم. که چه طور آینده نگرانه تر و از نظر زیبایی شناختی خوشایندتر می توان آن ها را ساخت. اما بیایید یک قدم به عقب برگردیم و نگاهی بیاندازیم به آنچه باید انجام شود تا ویژگی های یک خانه هوشمند را پیاده کنیم. در واقع نیازسنجی انجام دهیم تا بتوانیم بهترین تصمیمات را بگیریم. اگر می خواهید خانه خود را به خانه ای هوشمند تبدیل کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

می توانید به دلایل هوشمندسازی خانه مراجعه کنید تا نیازسنجی این کار برای شما آسان تر شود.

نیازهای خود را قبل از شروع خرید ارزیابی کنید

اگر چه دستگاه های خانه هوشمند جالب هستند، اما همچنین می توانند هزینه ای غیرضروری در پی داشته باشند. برای بهره مندی بیشتر از مزایای استفاده از خانه های هوشمند، مواردی که به آن ها نیاز دارید دسته بندی کنید. این امر به ویژه هنگامی که شما در حال خرید یک سیستم امنیتی خانه هوشمند هستید.

خانه های هوشمند

قبل از خرید تجهیزات به صورت کامل به وارسی خانه خود بپردازید و فکر کنید که یک خانه هوشمند به چه چیز هایی نیاز دارد. نیازها را دسته بندی کنید مانند روشنایی، کنترل، امنیت و . . . بعد اولویت بندی را شروع کنید.

سازگاری را در ذهن داشته باشید

سازگاری نکته دیگری است که باید قبل از شروع سرمایه گذاری در فناوری خانه های هوشمند مورد توجه قرار گیرد. امروزه شرکت های بسیار بیشتری در بازی فناوری هوشمند حضور دارند. گزینه ها به نظر بی پایان هستند.
یکی از مزایای بسیاری از فناوری های هوشمند همگام سازی دستگاه ها و تجهیزات است، اما این تنها در صورت سازگاری امکان پذیر است.

نکات اساسی برای هوشمند سازی خانه

با این حال ، این بدان معنا نیست که شما مجبورید همه تجهیزات یا خدمات را از یک ارائه دهنده خریداری کنید. برخی از سیستم ها مانند Apple Homekit و Google Home با محصولات خارج از خط تولید خود سازگار هستند.
CNET منبع بزرگی برای سنجش سازگاری سیستم ها یا دستگاه های خانه های هوشمند است که این بخش از روند کار را بسیار آسان می کند.

بلندگوی هوشمند برای استفاده در آینده

نکته مهم بعدی در مورد فناوری خانه های هوشمند بلندگوهای هوشمند تعاملی است. این بلندگوهای فعال کننده صدا و Wi-Fi به عنوان دستیار مجازی جدید لقب گرفته اند که نوید می دهد زندگی در خانه را آسان تر می کند.

Amazon’s Echo سال گذشته موج های بزرگی ایجاد کرد زیرا کاربران بیشتری این فناوری را به شما اجازه می دهند سوالی را بپرسید و بلافاصله پاسخ دهید. همچنین می توانید دستورات صوتی داشته باشید.
این بدان معناست که بلندگوهای هوشمند می توانند در نهایت نقش زیادی در اتوماسیون خانگی داشته باشند. نه تنها باید گنجاندن بلندگوی هوشمند در خانه هوشمند خود را در نظر بگیرید، بلکه باید به این فکر کنید که کدام یک بیشترین سازگاری و فرصت را برای ویژگی های اضافی در آینده نزدیک فراهم می کند.

بدانید چگونه خانه هوشمند خود را کنترل خواهید کرد

بهترین قسمت برای داشتن یک خانه هوشمند این است که می توانید همه جا را در هر جایی که هستید نگه دارید. شما می توانید تجهیزات متصل به Wi-Fi را در تعدادی از دستگاه ها کنترل و کنترل کنید ، این بدان معناست که یک چیز دیگر وجود دارد که باید به آن فکر کنید.

کنترل کننده

سه روش رایج برای کنترل تجهیزات خانه های هوشمند از طریق تلفن هوشمند، ساعت هوشمند و تبلت است. برخی از سیستم ها همچنین دارای یک توپی هستند که می تواند در خانه برای کنترل دستگاه ها استفاده شود.
هر ارائه دهنده برنامه های خاص خود را با رابط ها و ویژگی های منحصر به فرد دارد. در صورت امکان ، به آنها آزمایشی دهید تا ببینند کدام یک بهترین کاربرد را دارد.


حتما بخوانید: امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی


روتر را فراموش نکنید

بدون روتر بی سیم برای ارائه Wi-Fi ، دستگاه های خانه هوشمند شما نمی توانند کار خود را انجام دهند. اما دلیل واقعی به روزرسانی روتر شما امنیت بیشتر است. با هر نوع فناوری جدید مبتنی بر اینترنت، همیشه خطر ورود هکرها به سیستم شما وجود دارد.
برخی از روترها امنیت برتر همراه با اتصال قوی تر برای همه دستگاه های اضافی را ارائه می دهند.

روتر خانه های هوشمند

مهم نیست که چه نوع روتری دارید ، هنگام راه اندازی دستگاه های خانه هوشمند مطمئن شوید که تا حد امکان ایمن باشد. همیشه نام مدیر و گذرواژه عمومی را که از قبل در روتر تنظیم شده است، به روز کنید. با فعال سازی رمزگذاری، یک لایه امنیتی دیگر اضافه می شود. همچنین باید از اتصالات اینترنتی خود با رمز عبور محافظت کنید زیرا آنها اکنون دروازه ای برای ورود به خانه هوشمند شما هستند.

منبع: Architectur art design