+98 21 77974638 ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

ایده های خانه هوشمند برای مراقبت از کودکان

ایده های خانه هوشمند برای مراقبت از کودکان

ایده های خانه هوشمند برای مراقبت از کودکان

۱ بهمن ۱۳۹۷ ata

در دنیای پرمشغله ی امروزی که زن و مرد دوشادوش یکدیگر به حرفه و فعالیت های اجتماعی مشغول هستند، فرزند آوری و مراقبت از کودک یک قوز بالا قوز شمرده می شود، نه تولید و تداوم نسل! به همین دلیل، بسیاری از زوج ها از زادولد امتناع می کنند. ولی ما با این مطلب می خواهیم ترس نگهداری از کودک میان مشغله های روزمره را از بین ببریم. تکنولوژی همیشه در حال تغییر است و روش زندگی و نحوه ی انجام کارها را نیز تغییر می دهد. با این اوصاف، چرا کارها را به روش بهتری انجام ندهیم؟ با خواندن راهکارهای الکترونیکی زیر، مراقبت از کودک خود را به یک مراقبت هوشمندانه تبدیل کنید.

هوشمند سازی اتاق کودک

وسایل هوشمند برای مراقبت از کودک

برای مراقبت هوشمندانه از کودک به وسایل و تجهیزات هوشمند نیاز است. اگر برند مطمئنی برای این کار انتخاب شود، این وسایل مانند دو دست اضافه ی شما برای مراقبت از کودک عمل می کنند. ما می دانیم که خسته و گرسنه هستید، ذهن آشفته و استرس دارید و تقریبا شرایط درهم و برهم است. پدر یا مادر بودن، مسئولیت کمی نیست اما تنها چیزی که شما نیاز دارید، چند کمک ساده و کوچک در طول روز است. به کمک ایده های خانه هوشمند برای مراقبت از کودک به زودی دوستانتان از شما می پرسند: “چگونه می توانید به همه کارهایتان رسیدگی کنید؟”

وسایل هوشمند برای راحت تر کردن زندگی ما به وجود آمده اند. با این وجود، بیشتر مردم از تاثیر شگفت انگیز این محصولات بر زندگی آگاهی ندارند.

تجهیزات هوشمند چگونه می توانند در مراقبت از فرزندتان به شما کمک کنند؟

تجهیزات خانه هوشمند به روش های مختلف و جالبی می تواند سرگرمی، امنیت و مراقبت همه جانبه از کودک را فراهم کند که چند نمونه را در اینجا می خوانیم:

  • روشنایی
  • موسیقی و قصه های صوتی
  • نظارت آنلاین بر کودک
  • امنیت
  • پخت غذا

لامپ هوشمند کودک

روشنایی

زندگی را با نصب سیستم روشنایی هوشمند برای مراقبت از کودک ساده تر کنید. با نصب لامپ های هوشمند دیگر لازم نیست برای روشن / خاموش کردن لامپ های اتاق کودک به آنجا بروید. از آشپزخانه یا هرجای دیگری که هستید این کار را انجام دهید. به علاوه، رنگ نور لامپ های هوشمند متغیر است و با استفاده از گوشی خود می توانید رنگ نور اتاق کودک را به رنگ های شاد درآورید. اگر فرزند دلبندتان از تاریکی می ترسد، هنگام خواب نور را کم کنید تا فضا کاملا تاریک نشده و کودک راحت بخوابد.

 

سیستم قصه گو هوشمند

موسیقی و قصه های صوتی

همانطور که موسیقی زندگی را برای بزرگسالان قابل تحمل می کند، هوش کودکان را نیز افزایش داده و ذهن آن ها را باز می کند. کودکان عاشق موسیقی هستند و قسمت مهمی از رشد آن ها محسوب می شود. با هوشمند سازی اتاق کودک و سیستم صوتی خانه، بهترین آهنگ های لالایی را انتخاب کرده و به سیستم صوتی هوشمند خود دستور دهید تا در یک ساعت مقرر (حتی ساعاتی که شما در خانه نیستید)، آن ها را برای آرامش و خواب کودک پخش کند.

وقت هایی هست که شما تازه از کار به منزل بازگشته اید و کودکتان می خواهد که او را سرگرم کنید و یا کلی برنامه ی عقب افتاده دارید که زمانی برای سر خاراندن هم نیست. ما می فهمیم که چقدر برایتان دشوار است. به همین دلیل، امکان آن را فراهم کرده ایم کتاب قصه های صوتی را وارد سیستم صوتی هوشمند کرده و زمان پخش هر یک را برنامه ریزی کنید. با این قابلیت، هم شما به استراحت و کارهای شخصی خود می رسید، هم کودک سرگرم شده و کلی نکات آموزنده برای ساخت شخصیت کامل فرزندتان در اتاقش پخش می شود.

 

دوربین هوشمند کودک

نظارت آنلاین بر کودک

اگر شاغل هستید و ساعت های زیادی را بیرون از خانه به سر می برید، مطمئنا نگرانی درمورد کودکتان اجازه نمی دهد صد درصد تمرکز خود را بر روی کار معطوف کنید. با نصب یک دوربین امنیتی بی سیم می توانید هر لحظه با گوشی خود وضعیت کودک و خانه را تحت نظر داشته باشید تا در صورت بروز خطر، مثل ورود افراد غریبه به خانه، فرزندتان را نجات دهید.

 

سیستم ایمنی کودک

امنیت

اگر پنجره یا بالکنی در خانه وجود دارد که خطر سقوط را برای کودک افزایش می دهد، سنسور درب و پنجره به فریادتان می رسد. چنانچه این سنسور را بر روی چارچوب پنجره و درب های خطرزا نصب کنید، در صورت باز شدن درب یا پنجره زنگ خطر پخش شده و یک پیام به گوشی تان ارسال می شود. به کمک سنسور درب و پنجره، با خیال راحت در اتاق کار به مطالعه بپردازید یا در محل کار خود مشغول باشید.

پخت غذا

حتی تصور اینکه کودک بی تابی می کند، از طرفی خانه کاملا بهم ریخته است و بوی غذای سوخته از آشپزخانه بلند شده، آدم را کلافه می کند چه رسد به تجربه ی این صحنه. خانه هوشمند در پخت غذا هم می تواند دستیار شما باشد. کافیست لوازم برقی آشپزخانه را به پریز هوشمند متصل کنید تا در زمان تعیین شده توسط شما وسیله (مثل آرامپز، زودپز و غیره) را روشن / کند.

آشپزخانه امن برای کودکان

نگران اجاق گاز هم نباشید. نصب یک اهرم هوشمند شیر گاز باعث می شود جریان گاز بعد از پخته شدن غذا قطع شده و از مشکلاتی مثل سر ریز شدن غذا و نشت گاز در خانه جلوگیری گردد.

تعداد و مزایای گجت های خانه هوشمند بسیار فراتر از مواردی است که در اینجا نام برده شده اند. بسیاری از این تجهیزات هوشمند می توانند در مراقبت از کودک کارآیی فراوانی داشته باشند.

شاید برای مراقبت از فرزند خود به فکر استخدام پرستار باشید؛ هزینه استخدام پرستار کودک بسیار بالاست و پیدا کردن فرد مطمئن کاری دشوار. اگرچه شما در ابتدا برای خرید محصولات هوشمند هزینه ای را پرداخت می کنید اما هوشمند سازی ساختمان را می توان نوعی سرمایه گذاری بلند مدت دانست زیرا بعد از بزرگ شدن فرزندتان این وسایل هوشمند باز هم برای خانه مفید و حتی ضروری هستند.