+98 21 77974638 ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه هوشمند

بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ ata

برای سال جدید وسایل آشپزخانه را نو نکنید، هوشمند کنید! وسایل آشپزخانه هوشمند هر سال متنوع تر و هوشمندتر می شوند. امسال به جای عوض کردن وسایل خنگ آشپزخانه با وسیله خنگ جدیدتر، آن ها را هوشمند کنید. هوشمند سازی خانه، جدیدترین تکنولوژی حال حاضر است که هوشمند سازی آشپزخانه را نیز در بر می گیرد.

اگرچه تکنولوژی هوشمند سازی هنوز به طور کامل بی سیم نشده است اما این اتفاق به زودی رخ خواهد داد و شما از شر سیم های در هم و برهم و کمبود پریز در آشپزخانه خلاص می شوید. با این حال، تجهیزات هوشمند آشپزخانه همین حالا هم وظایف مهمی را به دوش می کشند.

تجهیزات هوشمند در آشپزخانه

دیگر زمان کار کردن شما برای آشپزخانه به سر آمده و حالا آشپزخانه باید برای شما کار کند. وسایل آشپزخانه هوشمند طبق دستورات شما و بدون نیاز به دخالت انسانی کارها را پیش می برند. در اینجا نمونه هایی از این وسایل را معرفی می کنیم.

غذاساز و مایکروویو هوشمند

غذاساز و مایکروویو هوشمند

با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، شام را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکروویو موجود در خانه یک ماژول نصب می شود که به شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند یا تبلت خود این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکروویو هوشمند شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند. با خیال راحت به تماشای سریال مورد علاقه ی خود بنشینید و نگران آماده نشدن یا خراب شدن غذا نباشید.

 

چای ساز یا قهوه ساز هوشمند

چای ساز یا قهوه ساز هوشمند

اگر از آن دسته افراد هستید که صبح بعد از بیدار شدن نیم ساعتی طول می کشد که یادتان بیاید چه کسی هستید، اینجا کجاست، اصلا چرا بیدار شده اید و در آخر هم دیر به محل کار خود می رسید، پیشنهاد می کنم یک قهوه ساز یا چای ساز هوشمند در خانه داشته باشید تا صبح بعد از به صدا درآمدن آلارم گوشی به طور خودکار روشن شده و برایتان چای/ قهوه آماده کند. پس از آنکه به خودتان آمدید دیگر لازم نیست زمانی را برای دم کردن چای یا قهوه صرف کنید، زیرا چای ساز یا قهوه ساز هوشمند زحمت آن را کشیده.

 

هشدار دهنده نشت گاز

سنسور تشخیص دهنده نشت گاز

هوشمند سازی آشپزخانه علاوه بر راحتی، به ارتقای امنیت و حفاظت از جان شما و اعضای خانواده تان کمک می کند. یک دیتکتور یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت، الکتروشیمیایی یا نیمه هادی غلظت بیش از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد. این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی می سنجد که از قبل تعیین شده و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید.

اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از حد تعیین شده فراتر رود، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند. پس از آن که غلظت گاز به حد نرمال و طبیعی برسد، دیتکتور به صورت خودکار خاموش می شود تا از خطای انسانی احتمالی جلوگیری نماید. به عنوان مثال، ممکن است شما سنسور را به صورت دستی خاموش و دیگر فراموش کنید که آن را برای شرایط بعدی روشن نمایید؛ به همین دلیل، دیتکتور سیگنال و آلارم های خود را بعد از ۱۲ دقیقه غیرفعال کرده و به حالت نظارت نرمال بازمی گردد.

 

پریز هوشمند

پریز هوشمند

پریز هوشمند یکی از جذاب ترین، ساده ترین و اما پرکاربردترین گجت های هوشمند است. پریز هوشمند در ظاهر مانند پریز های معمولی ست اما از نظر عملکرد، تفاوت های عمده ای میان این دو وجود دارد. برای نصب این پریزها لازم نیست دیوارهای آشپزخانه را خراب کنید و یا سیم کشی ساختمان را تغییر دهید! حتی لازم نیست پریزهای قدیمی را از جای خود درآورید! کافیست دو شاخه ی پریز هوشمند را وارد پریز قدیمی کنید. پس از آن، هر وسیله برقی که به پریز هوشمند وصل کنید، هوشمند می شود. یعنی می توانید آن وسیله را از هر جای خانه یا حتی کیلومترها دورتر با استفاده از گوشی هوشمند خود خاموش/ روشن کنید.

علاوه بر این ها، پریز هوشمند مانند دیگر تجهیزات خانه هوشمند سناریوپذیر است. شما می توانید یک زمانبندی برای این پریز تعیین کنید تا راس ساعت مشخصی وسیله متصل به خود را روشن و پس از زمان معینی، آن را خاموش کند.

 

اهرم شیر گاز هوشمند

اهرم هوشمند شیر گاز و آب

این اهرم را می توانید به شیر گاز یا آب وصل نموده و به کمک آن، جریان سیالات را متوقف کنید. اگر شیر آب یا گاز در آشپزخانه نشتی پیدا کند، اهرم هوشمند جریان را متوقف کرده و مانع بروز خسارات مالی و جانی می شود. نشت آب یا گاز در بهترین شرایط باعث آسیب دیدن دیوارها، وسایل خانه و هدررفت انرژی آب و گاز می گردد. بنابراین، وجود وسیله ای مانند اهرم هوشمند شیر گاز یا آب در آشپزخانه ضروری است تا به رخداد ضررهای مالی و جانی اجازه ندهد.

حتی خودتان هم می توانید از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که در گوشی، تبلت یا کامپیوترتان نصب شده شیر آب یا گاز را از راه دور ببندید.

من و سایر اعضای تیم هوشمند سازی اویو امیدواریم در سال جدید علاوه بر ست شدن با مد و رنگ سال، با تکنولوژی روز دنیا همگام شوید. هوشمند سازی ساختمان و به خصوص آشپزخانه یک سرمایه گذاری بلند مدت است و فواید آن، محدود به ماه و سال نیست. با هوشمند کردن آشپزخانه در مصرف انرژی صرفه جویی و از خسارت های مالی و جانی جلوگیری می شود. از راحتی خانه هوشمند هم هرچه بگوییم، حق مطلب ادا نخواهد شد. برای دریافت مشاوره رایگان از دنیای هوشمند اویو کلیک کنید.