+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

۱۰ کاربرد پریز هوشمند برای خانه ها و اماکن مختلف

پریز هوشمند

۱۰ کاربرد پریز هوشمند برای خانه ها و اماکن مختلف

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ m.ad

این روزها تقریبا همه چیز یا اغلب وسیله ها هوشمند سازی شده و میتوان آن ها را با کمک اپلیکیشن های مخصوص کنترل کرد. یکی از دستگاه ها و لوازم خانگی هوشمند پریزها هستند. هوشمندسازی این دستگاه ها زندگی را به معنی واقعی کلمه برای ما آسان کرده و حتی اگر در خانه شما هیچ وسیله هوشمندی وجود ندارد، با کمک کاربرد پریز هوشمند قادر خواهید بود از فواید یک خانه هوشمند بهره مند شوید. این مقاله به بررسی دست کم ۱۰ کاربرد پریز هوشمند پرداخته شده است که شما را قانع میکند یکی از این وسیله ها را خریداری کنید.

۱. خنک کردن خانه

ساده ترین و ابتدایی ترین کاربرد پریز هوشمند میتواند برای روزهای پیش رو یعنی روزهای گرم سال باشد. اگر سیستم خنک کننده هوشمند و امروزی ندارید و مجبورید که هر روز سرکار بروید و بعد از آن وارد یک خانه گرم شوید، حتما به فکر خرید یک پریز هوشمند باشید. میتوانید وسیله سرمایشی قدیمی و یا جدید خود را به پریز هوشمند متصل کنید. تنها کافیست وقتی نزدیک خانه هستید پریز را روشن کنید تا سیستم سرمایشی روشن شود و خانه را برایتان خنک کند. با این کاربرد پریز هوشمند شما با خیال آسوده و تنی خنک پا را به خانه میگذارید.

۲. افزایش آرامش ذهن و روان

اگر شما هم مثل من آدم فراموش کاری هستید و همیشه وقتی خارج از خانه به این فکر میکنید که “مبادا فلان وسیله روشن باشد و من آن را خاموش نکرده باشم”، حتما باید یک پریز هوشمند بگیرید. افزایش آرامش خاطر نیز میتواند کاربر پریز هوشمند باشد. زیرا بدون هیچ دغدغه دیگری، با کمک گوشی هوشمند خود وسایل متصل به پریز را چک میکنید. و از روشن یا خاموش بودنشان اطمینان حاصل میکنید.  همه چیز تنها به لمس انگشت شما بستگی خواهد داشت. این کاربرد، به صرفه جویی در انرژی و هزینه می انجامد و هم آرامش خاطر شما را دو چندان میکند.

۳. آشپزی در خارج از خانه

کاربرد پریز هوشمند

کمک به پخت و پز و آشپزی نیز میتواند کاربرد پریز هوشمند باشد. تنها کافیست که مواد اولیه را داخل آرامپز خودتان قرار دهید و از محل کارتان با کمک پریز هوشمند آن را کنترل کنید. تا زمانی که به خانه میروید، آرامپز غذای شما را آماده کرده و شما بدون اینکه خیلی به خودتان زحمت بدهید، غذا را کشیده و میل میکنید.

۴. فریب دادن سارقان و خرابکاران

روشن کردن هوشمندانه چراغ ها زمانی که در خانه نیستید یکی از بهترین  روش های در امان ماندن خانه ها از دست سارقان است. تنها کافیست که چند لامپ را به پریز خودتان متصل کنید تا از این کاربرد پریز هوشمند نیز استفاده کرده باشید. برای اینکه بیشتر سارقان را سردرگم کنید، میتوانید در هر جایی از بیرون خانه برای مدتی چراغ را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. این بهترین کاری است که برای محافظت از خانه های خودتان میتوانید انجام دهید.

۵. جوشاندن آب

کاربرد پریز هوشمند

هر خانه یا هر مکانی که انسان در آن زندگی میکند نیازمند آب داغ و جوش است. ساده ترین استفاده از آب جوش، دم کردن چایی یا آماده کردن قهوه است. اگر پریز هوشمند خودتان را به یک دستیار صوتی مثل الکسا متصل کرده باشید، تنها کافیست یک فرمان صوتی در آغاز صبح  صادر کنید تا خانه هوشمند به کمک پریز هوشمند به راحتی آب را برایتان جوش بیاورد و یک چای داغ و قند پهلو میل کنید. شما میتوانید به محض اینکه چشم هایتان را باز کردید فرمان را صادر کنید تا بعد از شستشن دست ها چایی تان آماده شود.

۶. دسترسی راحت تر به پریزهای مخفی

پریز های هوشمند

بعضی اوقات پریزها در جایگاه های نامناسبی تعبیه میشوند. برای مثال زیرپله، پشت کمد، کابینت و خلاصه در جایی نصب شده اند که دسترسی آنی به آن ها سخت است و اگر نیاز باشد چیزی را از برق بکشیم واقعا به دردسر میافتیم. یک راه زیرکانه در این مواقع استفاده از کاربرد پریز هوشمند است. به این شکل که شما یک بار برای همیشه در این موقعیت یک پریز هوشمند متصل میکنید و هر زمان که لازم بود پریز فعال یا خاموش باشد آن را کنترل میکنید.

۷. روشن و خاموش کردن سیستمهای صوتی

اگر یک رادیو در خانه دارید می توانید آن را با یک پلاگین هوشمند ترکیب کنید تا موسیقی (یا اخبار) را در زمان های معینی روشن یا خاموش کنید. شما می توانید با کمک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی همراه، تبلپ و یا حتی سیستم خانگی خودتان انجام دهید. اگر یک سیستم دستیار صوتی دارید بهتر و راحت تر میتوانید اینکار را انجام دهید.

۸. محدود کردن دسترسی به اینترنت برای بچه ها

این دستگاه نیاز به یک دستگاه دیگر (یک توسعه دهنده وای فای مجزا یا یک هاب مرکزی جداگانه با شبکه مجزا) دارد. سپس می توانید این دستگاه را به پریز هوشمند وصل کنید تا در صورت آنلاین بودن دستگاه های کودک، امکان کنترل دستی یا اتوماتیک بر روی آن را برایتان فراهم کند. حتی اگر از دستیار صوتی در خانه هوشمند خودتان استفاده میکنید، میتوانید با فرمان صوتی به پریز بگویید که دسترسی دستگاه کودک به اینترنت را محدود یا قطع کند.

۹. گرم کردن خانه

هرچند که ترموستات هوشمند بهترین وسیله برای کنترل دمای خانه و گرم نگاه داشتن آن است اما اگر خانه شما بزرگ باشد تنها یک ترموستات نمیتواند پاسخگوی تنظیم دمای همه اتاق ها باشد. در این شرایط، شما باید قطعا از یک وسیله گرمایشی پرتابل و سیار استفاده کنید. گرم کردن و تنظیم این وسیله پرتابل میتواند کاربرد پریز هوشمند باشد. شما با کمک پریز هوشمند میتواند قبل از اینکه وارد یک اتاق سرد شوید از قبل بخاری یا وسیله گرمایشی را روشن کنید تا وقتی وارد آن اتاق میشوید از هوای مطبوبع و گرم آن لذت ببرید.

۱۰. کنترل روشنایی

هوشمند سازی خانه

روشن کردن سیستم های روشنایی که به هیچ طریق دیگری نمیتوان آن ها را هوشمندسازی کرد کاربر پریز هوشمند امروزی است. اگر نوع سیستم روشنایی که می خواهید در باغ شما تنظیم شود لزوماً با هیچ یک از لامپ های هوشمند موجود در بازار همخوانی ندارد. اما دوست دارید کنترل چراغ ها و لامپ ها را همچنان به شکل مدرن در دست داشته باشید اصلا نگران نباشید. چاره کار تنها خرید یک پریز هوشمند است. اگر یک حیاط بزرگ دارید که یک راهرو از دم در ورودی تا دم در خانه دارید و این مسیر تاریک است. تنها کافیست که لامپ های راهرو را به یک پریز هوشمند متصل کنید و قبل از اینکه به خانه برسید با روشن کردن پلاگین مسیر را نیز برای خودتان روشن کنید.

چنانچه مایل هستید اقدام به هوشمند سازی خانه خود کنید از سایت اویو حتما دیدن فرمایید.