+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

خلاقیت در کاربرد لامپ هوشمند

کاربرد لامپ هوشمند

خلاقیت در کاربرد لامپ هوشمند

۱۱ دی ۱۳۹۷ ata

اگر با بلاگ خانه هوشمند اویو همراه بوده اید، حتما مطالبی درمورد لامپ هوشمند خوانده اید. در اینجا از جالب ترین ایده ها در کاربرد لامپ هوشمند حرف می زنیم تا نشان دهیم کاربرد آن فراتر از کاهش مبلغ قبض برق است. اگر در خانه هوشمند خود از لامپ های هوشمند بهره می برید، این ترفندها را عملی کنید. و چنانچه هنوز پای لامپ هوشمند را به خانه باز نکرده اید، خواندن این مطلب باعث می شود به توانایی های آن پی برده و تصمیم به خرید لامپ هوشمند بگیرید.

کلید هوشمند

قفل بودن درب ها را با لامپ هوشمند چک کنید

یکی از بدترین حس ها، داشتن تردید درمورد قفل بودن درهاست. اگر قبلا بعضی از تجهیزات هوشمند سازی خانه مثل قفل هوشمند را خریداری کرده اید، می توان یک همکاری عالی میان این قفل و لامپ هوشمند ایجاد کرد. وگرنه، پیشنهاد می کنیم به فکر یک قفل اینچنینی برای خانه باشید زیرا قیمت قفل هوشمند چندان زیاد نیست و نصب آسانی دارد. بالاتر از همه، امنیت خانه با قفل هوشمند چند برابر می شود.

برای پایان دادن به تردیدهای آزاردهنده می توانید یک لامپ هوشمند را بیرون درب نصب کرده و به آن برنامه دهید تا زمانی که درب قفل است، نور خود را به یک رنگ مشخص دربیاورد.

 

فضای انباری و گنجه ها به صورت خودکار روشن می شود

اگر روراست باشیم، در خانه ی همه ی ما یک فضای بسیار تاریک وجود دارد که معمولا وسایل و اشیاء اضافه را در آنجا نگهداری می کنیم. گاهی در این فضاهای تاریک به دنبال وسیله ای میگردیم اما حتی نمی توانیم کلید برق را پیدا کنیم.

زمانی که تنها یک لامپ هوشمند در این فضاها بسته شود، به محض باز شدن در یا ورود به آنجا، فضا بدون دخالت شما روشن می گردد.

 

هوشمند سازی اتاق خواب کودک

عادت خواب فرزندانتان را تنظیم کنید

هرچه زودتر عادت های خواب را به فرزندانتان بیاموزید، بهتر است. یعنی اگر این کار را در سنین کودکی انجام دهید، او در بزرگسالی از شما تشکر خواهد کرد.

در این میان، لامپ هوشمند اویو چه کمکی می تواند انجام دهد؟ با برنامه دادن به لامپ هوشمند اویو، نور اتاق در ساعات مشخص شده توسط شما، کم شده و رو به خاموشی می رود. و صبح، فضای اتاق روشنِ روشن می شود تا کودک بداند که وقت بیدار شدن است. البته می توان از رنگ ها هم استفاده کرد. رنگ نور لامپ هوشمند در شب ها می تواند به رنگ های ملایمی همچون آبی درآید و صبح ها با رنگ هایی مثل زرد یا قرمز فضای اتاق را پر از انرژی کند.

 

کاربرد لامپ هوشمند در صورت بروز نشتی گاز

اگر در محیط خانه یا کار خود از دتکتور (تشخیص دهنده) نشت گاز بهره می برید، می توانید لامپ هوشمند را با آن هماهنگ کنید.

گاهی فضای خانه یا محل کار بسیار بزرگ است یا فرد ساکن در آنجا قادر به شنیدن صدای آلارم دیتکتور نیست. در این شرایط می توان لامپ های هوشمند در فضا را با دیتکتور نشت گاز جور کرد تا در صورت نشتی، رنگ قرمز (یا هر رنگ دیگری) فضا را در بر بگیرد.

 

اتاق استراحت

استراحت های کوتاه وسط کار را فراموش نکنید

دورکاری، روز به روز میان کارمندان محبوب تر می شود. نشستن در مقابل صفحه ی کامپیوتر برای مدت طولانی و بدون هیچ استراحتی، به چشم ها آسیب می رساند و از طرف دیگر، کیفیت کار را پایین می آورد. یک استراحت کوتاه بین ۳۰ الی ۴۰ دقیقه کار، از این موارد جلوگیری می کند اما فراموش نکردن آن کار راحتی نیست.

سیستم روشنایی هوشمند قادر است این استراحت های کوتاه را در بازه های زمانی مشخص به شما یادآوری کند.

 

سنسور دمای اتاق

خود را برای هوای بیرون آماده کنید

کافیست سنسور دما را با لامپ هوشمند هماهنگ کنید. در اینصورت، اگر هوای بیرون گرم باشد، لامپ به رنگ تعیین شده توسط شما (مثلا قرمز) درمی آید و اگر هوا سرد باشد، با رنگ دیگری به شما هشدار می دهد که لباس گرم بپوشید و تجهیزات ایمنی مثل زنجیر چرخ را فراموش نکنید.

این کاربرد لامپ هوشمند به کودکانی که به تازگی یاد می گیرند خودشان برای بیرون رفتن آماده شوند، کمک بزرگی می کند.

حال و هوای خانه را عوض کنید

اگر از رنگ سفید و تکراری دیوارها خسته شده اید، لامپ هوشمند توانایی آن را دارد که رنگ دیوارها را هر روز و در هر مراسم ویژه به رنگ متفاوت و دلنشینی درآورد. این لامپ با تنوع رنگ نور ۱۶ میلیونی خود تکرار رنگ در خانه را از بین می برد.

اگر احتیاج به آرامش دارید، رنگ نور را به آبی تغییر دهید. کاربرد لامپ هوشمند در تعامل با تکنولوژی جدید حتی فراتر از این هم میرود، به عنوان مثال می توانید لامپ هوشمند را به اکانت شبکه های اجتماعی تون وصل کنین و هر با که یک پیغام جدید داشته باشین لامپ به رنگ خاصی تغییر رنگ می دهد. اگر یک مهمانی برای شب در نظر گرفته اید، با رنگ قرمز مهمان ها را به وجد آورید.

خانه هوشمند مانند اکوسیستمی است که اجزای آن در واکنش به یکدیگر می توانند رفاه و راحتی را برای ساکنین فراهم کنند. لامپ هوشمند یکی از این اجزاست که در هماهنگی با دیگر تجهیزات هوشمند می تواند کارهایی فراتر از روشنایی و کنترل از راه دور انجام دهد. همین حالا برای خرید لامپ هوشمند اویو و دیگر محصولات هوشمند سازی خانه اقدام کنید