+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

تجهیزات هوشمندی که نصب آسانی دارند

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمندی که نصب آسانی دارند

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ata

بعضی ها تصور می کنند که خانه هوشمند علاوه بر تجهیزات هوشمند ، به صاحب خانه هوشمندی نیز برای نصب آن ها نیاز دارد. در واقع، کلمه ی هوشمند کمی غلط انداز است و این گونه تعبیر می شود که نصب گجت های هوشمند بسیار دشوار خواهد بود و بدون سیم کشی های پیچیده ممکن نیست. بیشتر افرادی که برای خرید محصولات هوشمند با ما تماس می گیرند، درمورد نصب آن ها نگران هستند و از ما می خواهند که یک نصاب برایشان اعزام کنیم!

اما نصب بسیاری از گجت های جدید موجود در بازار نیازی به تکنسین و فرد متخصص در امور الکترونیک ندارد و خود خریدار می تواند آن ها را نصب کند. بعضی از این تجهیزات را در اینجا نام می بریم تا تصویر اشتباهی را که از وسایل خانه هوشمند در ذهن خود ساخته اید، پاک کنید و جای تردیدی برای خرید این محصولات باقی نماند.

گجت و یا تجهیزات خانه هوشمند

بسیاری از افراد معنی گجت هوشمند را نمی دانند و معنی آن یکی از پرتکرارترین سوالات است. بنابراین، باید قبل از هر چیزی یک تعریف از گجت هوشمند ارائه دهیم: گجت هوشمند هر نوع وسیله ای است که به محض روشن کردن، به پریز زدن و یا قرار دادن آن بر روی میز یا هر چیز دیگری، باعث هوشمندتر شدن خانه شود. به این تجهیزات از آن رو هوشمند گفته می شود که می توانند عادت ها و رفتار شما را یاد بگیرند، کارهای روزانه را به حالت اتوماتیک و تحت کنترل یک انگشت شما درآورند. شما می توانید این گجت ها را از فروشگاه های تجهیزات هوشمند به صورت حضوری و یا حتی آنلاین خریداری کنید.

کدام یک از تجهیزات هوشمند را به سادگی می توان نصب کرد؟

همانطور که گفته شد، بیشتر تجهیزات هوشمند سازی را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد، بدون آنکه نیازی به نصاب متخصص وجود داشته باشد. برخی از این تجهیزات به شرح زیر هستند.

کلید و پریز هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند شامل سه جزء زیر است.

  • لامپ هوشمند: لامپ هوشمند ظاهری تقریبا مشابه لامپ های معمولی دارد. لامپ معمولی را از داخل سرپیچ درآورید و لامپ هوشمند را دقیقا مثل همان لامپ ها، داخل سرپیچ پیچانده و سفت کنید.
  • کلید برق هوشمند: برای نصب کلید برق های هوشمند لازم نیست سیم پیچی ساختمان را دستکاری کنید. کافیست کلیدهای معمولی را از جای درآورده و کلیدهای هوشمند را به جای آن ها نصب نمایید.
  • پریز هوشمند: نصب پریز هوشمند شاید ساده ترین کاری باشد که برای هوشمند سازی خانه می توان کرد. نه لازم است سیم کشی ساختمان را عوض کنید نه پریزهای قبلی را از جای درآورید. دوشاخه ی پریز هوشمند را به پریز معمولی وصل کنید و از مزایایی آن لذت ببرید.

می توان ادعا کرد که نصب سیستم روشنایی هوشمند یکی از ساده ترین و مقدماتی ترین اقدامات هوشمند سازی ساختمان و خانه است. پس از آنکه این سه جزء را نصب کردید، اتاق ها با فرمان صوتی یا سنسورهای حرکتی تعبیه شده در سیستم و حتی با برنامه های از پیش تعیین شده روشن می شوند.

دوربین بیسیم هوشمند

دوربین امنیتی بی سیم

دوربین امنیتی بی سیم علاوه بر آنکه نصب کاملا راحتی دارد، این روزها بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. دوربین های امنیتی بی سیم به دلیل عدم نیاز به سیم کشی و نصاب ماهر، به سرعت جای دوربین های مدار بسته را می گیرد. برای نصب دوربین امنیتی بی سیم، دوربین را بر روی یک نقطه ی بلند (مثلا کانتر آشپزخانه) قرار دهید و آن را روشن نمایید. به همین راحتی! سپس می توانید تمامی ورود و خروج ها و ماوقع در محل مورد نظر را از هر جای دنیا با گوشی همراه خود تماشا کنید.

پرده هوشمند

برای نصب پرده هوشمند هیچ چیزی جز چوب پرده تغییر نمی کند. ریل هوشمند پرده برای انواع پرده ها مناسب است و مهم نیست که پرده به صورت عمودی یا افقی باز شود و یا از چه جنسی است. ریل هوشمند را به سادگی در سقف نصب کرده و پرده دلخواه را از آن آویزان کنید. این گجت به شما امکا آن را می دهد تا پرده را با تلفن همراه خود کنترل نمایید. به علاوه، این پرده سناریو پذیر است و به طور مثال، می تواند در ساعات اوج تابش آفتاب به صورت اتوماتیک باز شود.

سنسور درب و پنجره هوشمند

سنسور درب و پنجره هوشمند

سنسور درب و پنجره یکی از گجت های امنیتی خانه هوشمند است که از دو قطعه تشکیل شده. این دوقطعه دارای چسب دو روی بسیار قوی هستند که یکی بر روی چارچوب و دیگری بر روی درب یا پنجره نصب می شود. دو قطعه باید در کنار هم نصب شوند زیرا اطلاعات را به یکدیگر منتقل می نمایند. در میان این دو قطعه یک میدان مغناطیسی وجود دارد که اگر یک فرد غریبه قصد ورود داشته باشد، میدان مغناطیسی مختل شده و یک زنگ هشدار پخش می شود و همچنین یک پیام به تلفن همراه شما ارسال می گردد. نصب سنسور درب و پنجره از چسباندن یک استیکر هم راحت تر است.

تجهیزات هوشمند

تمام گجت های نام برده شده در اینجا تنها تعدادی از تجهیزات آسان نصب شو در خانه هوشمند هستند. ربات مراقب حیوانات خانگی، سطل های هوشمند زباله و بسیاری موارد دیگر که حتی نیازی به نصب کردن ندارند و به محض باز کردن بسته بندی قابل استفاده هستند. ربات مراقب، از حیوان خانگی شما مراقبت می کند (حتی اگر در خانه حضور نداشته باشید) و سطل زباله هوشمند با پخش زنگ هشدار به شما اطلاع می دهد که وقت بیرون بردن زباله هاست.

فراموش نکنید که برای عملکرد این وسایل به اینترنت نیاز است و باید در خانه اینترنت وای فای وجود داشه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد چگونگی عملکرد و نصب ایت گجت ها می توانید با مشاورین دنیای هوشمند اویو تماس بگیرید.