+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

۸ محصول هوشمند برای هوشمند سازی حیاط خانه

۸ محصول هوشمند برای هوشمند سازی حیاط خانه

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ m.ad

در این مقاله قصد داریم ایده هایی برای هوشمند سازی حیاط خانه ها در اختیار شما کاربران خانه هوشمند اویو قرار دهیم. اگر خانه شما حیاط بزرگی دارد و یا اینکه در یک باغ کوچک اوقات فراغت خود را میگذرانید میتوانید با کمک  ۸ وسیله ای که در ادامه معرفی خواهیم کرد صاحب یک حیاط هوشمند شوید و از یک زندگی مدرن لذت ببرید.

۸ راه و وسیله ساده برای هوشمند سازی حیاط  خانه

 • چمن زن روباتیک
 • ردیاب گل و گیاه
 • سیستم آبیاری هوشمند
 • ایستگاه هواشناسی WiFi
 • باربیکیو هوشمند
 • روشنایی هوشمند در فضای باز
 • تلویزیون هوشمند ضد آب
 • گلدان هوشمند
 1. هوشمند سازی حیاط خانه با چمن زن رباتیک

اولین وسیله هوشمندی که میتوانید برای حیاط خانه خود بخرید یک چمن زن هوشمند و خودکار است. درست مانند یک جارو برقی هوشمند که بدون دخالت شما تمام خانه را در کمترین زمان ممکن جارو میزند، چمن زن هوشمند نیز چنین امکاناتی دارد و قادر است بدون دخالت شما به صورت اتوماتیک و بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده در هر شرایطی اقدام کوتاه کردن چمن ها کند. این وسیله قادر است حتی در شرایط بارانی و نامساعد که کسی جرات خروج از خانه را ندارد به تنهایی چمن های حیاط شما را کوتاه کند. بنابراین اگر میخواهید یک حیاط هوشمند ساده داشته باشید اولین کاری که میتوانید انجام دهید خریداری یک چمن زن رباتیک و هوشمند است.

 1. ردیاب گیاه متصل

اگر یک  گل، گیاه و درخت با ارزش دارید که وجودش برای شما بسیار مهم است میتوانید برای پرورش و نگهداری از آن، یک ردیابت هوشمند گیاه خریدداری کنید. این ردیاب با کمک فناوری بلوتوث کار میکند و میتواند به شما کمک کند از راه دور گیاه خود را رصد کنید. ردیاب هوشمند تمام معیارهای کلیدی و حیاتی برای حفظ بقاء گیاه از جمله سطح رطوبت، روشنایی ، دما و نیازهای کودی را برای شما ارسال میکند. با وجود این ردیاب شما حتی اگر  از کار باغبانی سر در نیاورید، قادر خواهید بود به پرورش گل و گیاه بپرددازید. خریداری یک سیستم ردیابت متصل به گیاه میتواند قدم مهمی در هوشمند سازی حیاط  خانه باشد.

 1. سیستم آبیاری هوشمند

سیستم های آبیاری از اجزای بسیار حیاتی هوشمند سازی حیاط  خانه هستند. کنترلر سیستم آبیاری هوشمند با در نظر گرفتن نیازهای خاص گیاهان و محصولات کاشته شده شما، قادر به ایجاد برنامه های هوشمندانه آبیاری و مراقبتی از آن ها است. این سیستم نه تنها به رشد و پرورش گل، گیاه و درختان شما کمک میکند بلکه بهترین سرمایه گذاری  برای صرفه جویی در هزینه ها اعم از هزینه آب، برق و سایر هزینه های  دیگر است. با وجود این سیستم هوشمند شما دیگر نیازی به نگهداری و استخدام باغبان برای حیاط هوشمند خودتان ندارید.

 1. ایستگاه هواشناسی بدون سیم هوشمند

میتوان به صورت عادی چندین سیستم و دستگاه هواشناسی را در حیات یا پشت بام خانه ها نصب کرد اما معمولا حجیم، گران و فضا پر کن هستند. اما جدیدا دستگاه های هواشناسی هوشمندی ساخته شده اند که نه تنها سایز بسیار کوچک و شیکی دارند بلکه بسیار کاربردی تر و امروزی تر هستند. شما میتوانید ایستگاه هواشناسی خود را از راه دور با کمک سیستم عامل های iOS یا Android راه اندازی کنید و پارامترهای زیر را از طریق گوشی هوشمند خودتان چک کنید:

 • فشار هوای بیرون
 • میزان رطوبت
 • سطح CO2 داخل و خارج خانه
 • صداها

شما میتوانید برای هوشمند سازی حیات خانه خود چندین دستگاه هواشناسی هوشمند را به صورت همزمان از چند نقطه حیات و خانه خود به گوشی متصل کنید و در آن واحد؛ یک ایستگاه هواشناسی محلی داشته باشید. با کمک این ایستگاه ها میتوانید در لحظه از وضعیت هوا مطلع شوید و بر اساس داده های ورودی میزان آب مورد نیاز برای آبیاری محصولات داخل حیاط را تنظیم کنید و تمام کارهای باغبانی را نیز مدیریت کنید. برای مثال زمانی که رطوبت هوا کم است میتوانید آبیاری را افزایش دهید و یا زمانی که هوا بارانی است سیستم آبیاری را قطع کنید و ….

 1. باربیکیو هوشمند

حالا که چمن زن هوشمند دارید و بدون اینکه حتی یک قدم بردارید همه چمن ها به صورت اتوماتیک کوتاه میشوند نمیخواهید برای کباب کردن و صرف یک وعده غذایی سالم بدون هیچ زحمتی از یک باربیکیو هوشمند استفاده کنید؟

تنها کافیست یکی از آن ها را خریداری کنید و در گوشه حیاط قرار دهید. غذاها را داخل طبقات مختلف آن بگذارید، دمای پخت و پز را تنظیم کنید و برای آماده شدن غذا تایمر را روشن بگذارید. همه چیز را با کمک تلفن هوشمند خودتان تنظیم میکنید و خوشمزه ترین غذای ممکن را میل میکنید.

 1. روشنایی هوشمند در فضای باز

برند “رینگ” سیستم روشنایی هوشمندی دارد که طیف وسیعی از رنگ ها را به فضای اطراف خانه و حیاط ما اضافه میکند. با کمک این سیستم روشنایی میتوانید به راحتی در حد حرفه ای اقدام به هوشمندسازی حیاط خانه کنیم. اگر حیاط  شما طولانی و بزرگ است حتما باید به فکر خریداری سیستم روشنایی هوشمند در بخش های مختلف و حساس آن باشید. سیستم های روشنایی خریداری شده را میتوانید به  سیستم امنیتی حیات هوشمند خودتان اصافه کنید تا قوی ترین سیستم ممکن را در منطقه و یا محله خودتان داشته باشید و از سارقان و خرابکاران در امان باشید.

 1. هوشمند سازی حیاط خانه تلویزیون هوشمند ضد آب

برخی از تلوزیون ها به طور خاص طراحی شده اند تا در خارج از خانه نیز مورد استفاده قرار گیرد بنابراین با وجود آن ها میتوانید در حیاط خانه هوشمند خودتان هم تلویزیون نگاه کنید. صفحه نمایش این تلویزیون های هوشمند که Ultra 4K HDR است دارای نور پس زمینه LED مستقیم است. این امر باعث می شود تا سطح روشنایی ۵۰٪ افزایش یابد و بتوان به راحتی در فضای بیرون تصاویر پخش شده با این تلوزیون را مشاهده کرد.

همه اجزای این تلویزیون ها کاملاً ضد آب هستند و همین امر باعث می شود تا حدودی هزینه خرید آن ها افزایش یابد.

 1. گلدان هوشمند

گزینه آخر را به کسانی که حیاط ندارند و زندگی آپارتمان نشینی دارند تقدیم میکنیم. آپارتمان نشسن ها میتوانند به جای گلدان های طبیعی، هر نوع گل و گیاهی که دوست دارند را داخل گلدان های هوشمند پرورش دهند. شما میتوانید این گلدان ها را خریداری کنید و حتی در آن ها محصولات ساده ای مثل ریحان، گوجه، فلفل و … را پرورش دهید. شما هیچ زحمتی برای پرورش این محصولات ندارید و تنها کافبست که کود، آب و سایر موارد مورد نیاز برای رشد گیاه را داخل مخازن گلدان هوشمند قرار دهید و کار پروراندن آن ها را به عهده سیستم هوشندان گلدان بپسارید. شما تنها با یک اپلیکیشن میتوانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

با این کار هرچند که نیازی به هوشمند سازی حیاط نداشته خود ندارید اما میتوانید نه تنها ظاهری بسیار شیک و امروزی به خانه آپارتمانی خود بدهید بلکه به صورت کاملا ارگانیک اما به صورت هوشمند، محصولات طبیعی تهیه کرده و مصرف کنید.