+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

۱۰ کاربرد خلاقانه لامپ هوشمند

کاربرد لامپ هوشمند

۱۰ کاربرد خلاقانه لامپ هوشمند

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ m.ad

در این مقاله به ۱۰ تا از کاربردها و مزایای استفاده از لامپ هوشمند پرداخته شده است. اگر تاکنون این لامپ ها را خریداری نکرده اید با خواندن این مقاله و با اطلاع از کاربرد لامپ هوشمند قطعا به خرید تعدادی از آن ها یا ترکیبشان با سایر وسایل خانه هوشمند ترغیب خواهید شد.

۱. اطلاع از باز و بسته بودن درب ها

برخی از مردم زمانی که بیرون از خانه هستند مدام به این فکر میکنند که مبادا درب پنجره ها را نبسته باشند. اگر خانه هوشمند دارید احتمالا از یک قفل هوشمند درب استفاده میکنید. اما اگر هنوز یک قفل هوشمند نخریده اید، اکنون زمان مناسبی برای اینکار است.

این قفل ها ارزان هستند و میتوانند با لامپ هوشمند ترکیب شده و تفاوت زیادی برایتان رقم بزنند. شما میتوانید یک لامپ هوشمند را در خارج از خانه و در کنار درب نصب کنید تا زمانی که درب قفل شد رنگ لامپ تغییر کند. این تغییر رنگ میتواند نشانه بصری خوبی برای اطمینان بخشیدن به شما باشد که درب را بسته اید و خیالتان باید راحت باشد. از این حیث افزایش حافظه بصری میتواند کاربرد لامپ هوشمند برای افراد فراموشکار باشد.

۲. کاربرد لامپ هوشمند و اعلان وضعیت آب و هوا

اگر لامپ هوشمند را با سایر سیستم ها و لوازم هوشمند دیگر ترکیب کنید نتایج خارق العاده ای مشاهده خواهید کرد. یکی از این نتایج میتواند اعلام وضعیت آب و هوایی با کمک نورپردازی باشد. برای مثال سیستم های مختلف همگی با هم مطلع میشوند که وضعیت آب و هوا امروز خوب نیست. سیستم از طریق لامپ هوشمند به شما این موضوع را اطلاع رسانی میکند. برای مثال لامپ هوشمند، برای شرایط آب و هوایی طوفانی و بارندگی شدید، نور قرمز را در ابتدای صبح به شما تقدیم میکند و زمانی که آب و هوا آفتابی بود از یک رنگ دیگر که شما مشخص کرده اید به شما اطلاع خواهد داد هوا خوب و آفتابی است.

۳. روشن و خاموش شدن خودکار نور فضاها

معمولا زمان که به انبار مواد غذایی، کابینت ها و خلاصه جاهایی که پر از مواد ضروری است میرویم احتمالا دست پر برمیگردیم و نمیتوانیم به درستی لامپ و نور را خاموش کنیم. حتی برخی اوقات ممکن است فراموشمان شود که لامپ را خاموش کنیم و برای چند روز روشن بماند. اما با کمک یک سنسور حرکتی و کاربرد لامپ هوشمند میتوان این مشکل را حل کرد. به این صورت که با آمدن شما، لامپ روشن میشود و بعد از رفتنتان نور به کمک سنسور حرکتی خاموش میشود. و در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

۴. اطلاع از ورود و خروج افراد یکی از کاربرد لامپ هوشمند

اگر به اکوسیستم قدرتمند فیلیپس علاقه دارید و خودتان چند لامپ هوشمند Hue دارید ، می توانید هشدارهایی را در خانه خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، وقتی شخصی از طریق یک درب خاص وارد شده یا وارد یک قسمت معین از خانه شود، با تغییر رنگ نور، هشداری به شما منتقل میشود.

این کاربرد لامپ هوشمند میتواند برای وقتی که شما در حال تماشای یک فیلم هستید و می خواهید از حرکات بچه های خود مطلع باشید بسیار مفید است. زیرا به محض ورود بچه ها به جاهایی که نباید بروند، شما با کمک  لامپ هوشمند آلارم بصری دریافت میکنید.

۵. آموزش عادات خوب به کودکان

یکی از دشوارترین کارها برای والدین، راضی کردن بچه ها به خوابیدن است آن هم به موقع و با کیفیت خوابیدن. هرچه فرزندان از سنین پایین به خوب خوابیدن عادت کنند، در آینده کمتر به مشکلات سلامتی دچار خواهند شد. کمک به والدین برای مدیریت خواب کودکان میتواند کاربرد لامپ هوشند باشد. چگونه؟

لامپ را میتوان طوری تنظیم کرد که مدتی قبل از خواب، کم کم نورش کم شده و خاموش شود و یا اینکه قبل از خواب، رنگ فضا را به حالت آرامش بخشی تبدیل کند. برای مثال رنگ سبز میتواند باعث بهتر خوابیدن شود. و برعکس در صبح ها، نور کم کم روشن شود یا اینکه از رنگ های تحریک کننده که جنب و جوش را افزایش میدهند برای بیدار کردن بچه ها استفاده شود. اگر در به خواب رفتن بچه ها دچار مشکل هستید حتما به فکر تهیه لامپ هوشمند باشید.

۶. کمک به نورپردازی منحصر به فرد مبلمان

لامپ های هوشمند

با کمک کاربرد لامپ هوشمند میتوان دکوراسیون خانه را طور دیگری تعریف کرد. شما میتوانید با کمک تنوع رنگ این لامپ ها، بخش های مختلف مبلمان و خانه را هر طور که خواستید با کمترین هزینه تزئین کنید و به نوعی دکوراسیون را با کمک نور لامپ هوشمند تغییر دهید.

۷. اعلان های تماس را در تلفن های Android دریافت کنید

برخلاف اپل، سیستم عامل اندورید معمولا دست ما را برای و بهره مندی از مزایای هوشمند سازی بیشتر باز میگذارد. اگر دستگاه Android دارید ، می توانید روی Hue Pro و Hue Pro Tasker سرمایه گذاری کنید و از طریق آن ها بیشتر از کاربرد لامپ هوشمند بهره مند شوید. برای مثال زمانی که یک تماس ورودی دارید میتوانید طوری همه چیز را تنظیم کنید که لامپ هوشمند چشمک بزند و یا تغییر رنگ دهد. جالبتر آنکه میتوانید برای هر مخاطب یک رنگ خاط اختصصاص دهید.

۸. هشدار لامپ هوشمند در کنار هشدار دیتکتور گاز

خانه هایی که آشکارساز دود یا دیتکتور نشت گاز دارند معمولا از شر انواع دودها و گازها در امان هستند. اما ممکن است دیتکتور در جایی به صدا در بیاید که نتوانیم آن را بشنوییم و یا برای آلارم آن مشکلی پیش آمده باشد. این مشکل را میتوان با کمک کاربرد لامپ هوشمند برطرف کرد.

به این صورت که به محض روشن شدن آلارم دیتکتور، لامپ هوشمند هم روشن شود و یا تغییر رنگ دهد. از آنجا که رنگ قرمز معمولا رنگ هشدار و اعلان خطر است، هنگام نشت گاز، دیتکتور و لامپ میتوانند به هم متصل شده  و اعلان صوتی و بصری ایجاد کنند.

 ۹. تغییر رنگ

اتاق کار هوشمند

داشتن پالت رنگی و قابلیت تغییر رنگ میتواند مهمترین کاربرد لامپ هوشمند باشد. شما میتوانید با کمک یک اپلیکیشن، نورِ لامپ را هر طور که دوست دارید تغییر دهید. اگر کار میکنید میتوانید حتما برای محل کار خود (مخصوصا اگر در اتاق کار خانه هستید) یک لامپ هوشمند تهیه کنید و متناسب با شرایط، رنگ آن را تغییر دهید. برای مثال زمان استراحت برای اینکه به چشم ها و بدن خود آرامش دهید، میتوانید از نورهای رنگی (مثل رنگ آبی) استفاده کنید، و زمانی که کار میکنید از نور سفید برای افزایش تمرکز بهره بگیرید.

۱۰. فراموش نکنید که هنگام کار استراحت کنید

کار از راه دور یا دورکاری این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. افرادی که دور کاری میکنند اغلب با سیستم های رایانه ها کار میکنند. نشستن در مقابل یک صفحه نمایش، آن هم برای مدت طولانی بدون استراحت، برای چشم ها خوب نیست و کیفیت کار افراد را نیز کاهش میدهد. داشتن استراحت کوتاه پس از هر ۴۰ تا ۶۰ دقیقه میتواند برای افزایش بهره وری این افراد کمک بسیار خوبی باشد. اما همیشه اینکار آسان نیست. زیرا افراد ممکن است غرق کار شوند و اصلا فرصتی برای استراحت به خود ندهند.

آلارم ها میتوانند برای شما نقش مهمی در استراحت کردن داشته باشند، اما اغلب زمانی که آلارم به صدا در میاید جز حواسپرتی و اعصاب خوردی چیزی برای شما به ارمغان نمی آورند. در عوض میتوانید از سیستم روشنایی هوشمند و یا دست کم کاربرد لامپ هوشمند برای این منظور کمک بگیرید.

لامپ هوشمند را میتوانید طوری تنظیم کنید که نورش اتوماتیک کم و زیاد شود و برای مثلا مدت زمان ۵ دقیقه خاموش شود، تا به شما بفهماند موقع استراحت است و باید خستگی در کنید.

اگر به دنبال هوشمند سازی خانه خود هستید حتما از سایت ما دیدن فرمایید و از مطالب مفید آن بهرهمند شوید.