+98 21 77976896
ثبت نام

سبد خرید شما خالی است.

چرا باید یک سنسور نشت آب بخرید؟

سنسور نشت آب

چرا باید یک سنسور نشت آب بخرید؟

۳ تیر ۱۳۹۸ دنیای هوشمند اویو

چرا باید یک سنسور نشت آب بخرید؟

مهم نیست که متراژ خانه شما چقدر است، صاحب خانه هستید یا اجاره نشین، خیلی تمیز است یا خیلی شلخته؛ با وجود همه ی این ها، بسیاری از ما خانه را پناهگاه خود می دانیم و همه کار می کنیم تا آسیبی به آن نرسد. متاسفانه فاکتورهایی مثل سرقت، آتش سوزی و نشت آب می توانند باعث آسیب به خانه و اهالی آن شوند. این آسیب می تواند هم جنبه ی مالی و هم جنبه ی جانی داشته باشد که گاهی هم جبران ناپذیرند.

اما خب هر دردی درمانی دارد و می توانیم با انجام چند کار ساده از بروز این حوادث ناخوشایند جلوگیری کنیم. نصب یک دیتکتور نشت گاز، دوربین امنیتی بی سیم هوشمند و یا یک سنسور نشت آب می تواند راهکاری هوشمندانه و نوش دارو قبل از مرگ سهراب باشد.

کسانی که خانه ی خود را بیمه می کنند، بیشتر از حوادث دیگر، به دلیل نشتی و ترکیدگی لوله ها از شرکت های بیمه جبران خسارت می گیرند. آب به راحتی می تواند از سقف، لوله کشی ساختمان یا از منابع دیگر مثل تجهیزات معیوب به بیرون نشت کند. علاوه بر این، حتی مقدار کمی از آب می تواند در بلند مدت به دیوارها، سقف، کف یا سایر اجزای خانه آسیب برساند. به همین دلیل، در اینجا می خواهیم از ابزاری حرف بزنیم که نقطه پایانی برای تخریب خانه بر اثر نشتی آب است: سنسور هوشمند نشت آب.

نشانه های نشت آب در خانه

مبلغ غیرعادی قبض آب به همراه عدد بالای میزان مصرف در کنتور آب، نشان دهنده ی وجود نشتی آب در خانه است. علاوه بر این، اگردیوارها یا سقف (به جز دیوار و سقف حمام و دستشویی) برآمده و پوسته پوسته شده و به رنگ دیگری درآید، باید به دنبال منبع نشتی آب و تعمیر آن باشید.

سنسور نشت آب هوشمند به چه دردی می خورد و چه مزایایی دارد؟

سنسور های نشت آب انواع مختلفی دارند و هر یک کارهای متفاوتی انجام می دهند. با این حال، سنسورهای نشت آب هوشمند مثل آنچه که ما با برند اویو تولید می کنیم، شما را از وجود نشتی یا ترکیدگی در لوله های آب مطلع می کند. قسمت جالب ماجرا آنجاست که این سنسورها قابلیت اتصال به Wi-Fi خانه را دارند و با ارسال پیام به تلفن همراه هوشمندتان حتی اگر در خانه حضور نداشته باشید، شما را در جریان ماوقع قرار می دهند.

دستگاه تشخیص دهنده نشت آب با سایر تجهیزات هوشمند خانه سازگار است و می تواند در هماهنگی با آن ها کار کند. مثلا در صورت بروز نشتی می تواند با همکاری اهرم هوشمند شیر سیالات، جریان آب را در کل ساختمان مسدود کند.

در زمان خرید سنسور نشت آب هوشمند، اپلیکیشن مربوط به آن را نیز در گوشی هوشمند خود نصب خواهید کرد تا به کمک آن، سیستم لوله کشی آب خانه را حتی از فرسخ ها دورتر کنترل کنید. علاوه بر این، سنسور نشت آب هوشمند مجهز به زنگ هشدار است و در صورتی که در خانه حضور داشته باشید اما گوشی هوشمندتان در دسترس نباشد، با شنیدن آلارم متوجه خواهید شد که مشکلی در لوله کشی آب ساختمان پیش آمده است.

ویژگی شگفت انگیز دیگر دیتکتور هوشمند نشت آب این است که حتی اگر متوجه زنگ یا پیام هشدار نشوید، سنسور به طور خودکار جریان آب را می بندد تا از بروز خسارات بیشتر جلوگیری شود.

دیتکتور نشت آب با باتری کار می کند؛ بنابراین، شما دیگر نیازی به هوم هاب برای اتصال سنسور به شبکه هوشمند سازی خانه خود ندارید. البته میزان مصرف آن بسیار کم است و نگران تعویض زود به زود باتری نباشید.

نصب یک تشخیص دهنده نشت آب هوشمند به معنی کاهش چشمگیر مصرف آب و جلوگیری از خسارات احتمالی است. این دستگاه علاوه بر تشخیص نشتی آب، می تواند شما را از پر شدن وان حمام و استخر و جلوگیری از سرریز شدن آن ها باخبر کند. شاید خریدن سنسور هوشمند نشت آب را یک خرج اضافی بدانید؛ اما زمانی که (خدای نکرده) مجبور به جایگزین کردن تمام وسایل خانه شوید، متوجه اهمیت دیتکتور هوشمند نشت آب می شوید.

سنسور نشت آب چگونه کار می کند؟

با نصب سنسور نشت آب، تمامی نشتی ها صدادار می شوند! سیستم الکترونیکی تشخیص نشت آب بر اساس قوانین آکوستیک یا قوانین اصوات عمل می کند. این دستگاه الکترونیکی که جزئی از سیستم امنیتی خانه هوشمند محسوب می شود، با استفاده از طول موج صدای آب نشت کرده، منبع آن را یافته و به شما اطلاع می دهد.

با توجه به فشار لوله آسیب دیده (لوله های پرفشار و کم فشار) آب نشت پیدا کرده فرکانس متفاوتی خواهد داشت. دیتکتور هوشمند نشت آب مجهز به یک مبدل حساس به صداهای سیستم لوله کشی آب است. اگر صدایی در سنسور ثبت شود، آن صدا تقویت شده و سپس با فرکانس بالاتری به سیستم امنیتی منتقل می گردد. فرکانس صوتی ارسال شده از آب، توسط سنسور تعبیه شده در دیتکتور نشت گاز جمع آوری شده و با پخش زنگ هشدار یا ارسال پیام به تلفن همراه هوشمند، از خرابی ها جلوگیری می گردد.

زمانی که آب از لوله ها نشت می کند و دیوارها یا سقف نم پس می دهند، پیدا کردن منشا نشتی یکی از دشوارترین کارهاست. جدا از این مشکلات و زحمت مرمت دیوارها و سقف، سر و کله زدن با مامور بیمه برای دریافت جبران خسارت به انرژی و زمان زیادی احتیاج دارد. اما اگر وسیله ای باشد که نشتی را به محض بروز تشخیص داده و به صاحب خانه اطلاع دهد، دیگر خسارت هنگفتی به خانه و ساختمان وارد نمی شود.

شما با خرید این وسیله ی امنیتی و پیشگیرانه چند کلیک فاصله دارید و برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت سنسور نشت آب, خانه هوشمند اویو و ویژگی های آن می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.